Čína začíná preferovat vodík nad elektromobilitou. Chybí ale infrastruktura

Foto: Bloomberg

Čínské automobilky oznámily plány na zvýšení prodeje vozidel na vodíkové palivové články, což je mezera na největším světovém trhu s automobily. Vláda by měla oznámit nové plány možná již tento měsíc.


SAIC Motor, největší čínská automobilka, která má partnerství s koncerny Volkswagen a General Motors, v neděli oznámila, že plánuje do roku 2025 prodat více než 10 000 vozidel na vodíkové palivové články. Výrobce užitkových vozidel Beiqi Foton Motor, minulý týden uvedl, že má v úmyslu prodat 4 000 vodíkových vozidel do roku 2023 a 15 000 těchto vozidel do roku 2025. Oznámení přišlo poté, co úředník ministerstva financí tento měsíc uvedl, že Čína zavede nový balíček politik na podporu vozidel na vodíkové palivové články. Čína má nyní flotilu pouze 7 000 vodíkových vozidel, ve srovnání s více než 4 miliony čistě elektrických a plug-in hybridních vozidel. Nové podpůrné politiky tak budou vyžadovat, aby místní samosprávy a společnosti vybudovaly vyspělejší dodavatelský řetězec a obchodní model pro toto odvětví. Tři lidé z oboru obeznámeni s diskusemi o těchto návrzích uvedli, že úřady by mohly oznámit novou politiku již tento měsíc.

Pilotní města budou pravděpodobně zahrnovat Peking, Šanghaj a také města v severních provinciích Šan-si a východní Ťiang-su. Tomuto plánu nasvědčuje fakt, že některé světové automobilky od Toyoty po Hyundai již oznámily plány na vodíková vozidla v Číně.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.