Citroenu to došlo a vrací se ke spalovacím motorům. Berlingo s benzínovými a naftovými motory je opět v prodeji

Citroen Berlingo XTR
Foto: Jan Smékal

Značka Citroën oznámila, že opět nabízí spalovací verze modelu Berlingo. V roce 2022 totiž Citroën ukončil v EU prodej osobních spalovacích verzí Berlinga, aby se víc zaměřil na rozvoj své elektrické řady vozidel.


Citroën Berlingo, který se vyráběl od roku 1996 má mezi zákazníky dlouholetou tradici oblíbenosti a pro svou všestrannost se stal oblíbeným výběrem v různých segmentech trhu. S rostoucím zájmem o elektromobilitu však Citroën v lednu 2022 ukončil v EU prodej osobních spalovacích verzí Berlinga, aby se víc zaměřil na rozvoj své elektrické řady vozidel. Nabíjet naftové Berlingo se ale někteří řidiči v minulosti již pokoušeli.

Může mít i autostan

Nyní má ale Citroën Česká republika opět k dispozici výrobní linky pro Berlingo Profi+ se spalovacím motorem. Tato verze přináší osvědčené vlastnosti a výhody Berlinga, které si zákazníci oblíbili. Berlingo Profi+ je osobní vůz s homologací užitkových vozů N1 s upraveným podvozkem, který umožňuje zvýšenou užitečnou hmotnost až na 819 kg.  Zatížení střechy za jízdy je až 100 kg, což umožňuje například montáž autostanu. Spalovací model Berlingo Profi+ je vybaven všemi moderními technologiemi, které zajišťují pohodlnou a efektivní jízdu. Nabízí prostorný interiér, vysokou nosnost a flexibilní možnosti přizpůsobení, což ho činí ideálním partnerem pro firemní i osobní potřeby.

Berlingo je ikona

"Jsme rádi, že můžeme ohlásit návrat oblíbeného vozu Berlingo a máme ho dostatek skladem, tudíž je zájemcům okamžitě k dispozici. Zároveň bereme objednávky na další," uvedl ředitel značky František Neuman. "Berlingo je ikonickým vozem značky Citroën a věříme, že verze Profi+ splní očekávání našich zákazníků, vyhoví všem potřebám jak řemeslníků tak rodin s dětmi a poskytne jim vynikající zážitek z jízdy tak, jak byli zvyklí. Nyní nabízíme pětimístné verze ve standardní délce a varianta vozu v délce XL (zůstává 5 míst) se již vyrábí a bereme na ni objednávky," doplnil Neuman.

Elektromobility se nevzdáváme

Společnost Citroën je odhodlána pokračovat v rozvoji své elektrické řady vozidel a podporovat udržitelnou mobilitu. Zároveň však bere v úvahu různorodé potřeby zákazníků a bude i nadále nabízet širokou škálu vozidel, která vyhovují různým preferencím a požadavkům.

Berlingo Profi+ je k dispozici s akční slevou již od 495 000 Kč. K vozu je možno využít bonus za starý vůz v hodnotě 30 000 Kč nebo úvěr s 0% navýšením. V nabídce je ve třech stupních výbavy: Live Pack, Feel a Shine, s benzinovým motorem PureTech 110 a naftovými motory BlueHDi 100 a BlueHDi 130 s automatickou osmistupňovou převodovkou.

Jak se na návrat spalovacích motorů v Berlingu díváte? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.