Elektromobil pro dva dospělé a tři přepravky na pivo vstoupí do výroby s překvapivým dojezdem

Foto: Ilustrační - Favcars

Micro, švýcarská značka, která je především známa pro výrobu prvního skládacího hliníkového skútru v 90. letech, se chystá zahájit výrobu kompaktního městského elektromobilu inspirovaného mikrovozem Isetta.


Švýcarská značka říká, že průměrně je auto obsazeno pouze 1 až 2 lidmi a nájezdem pouhých 35 km denně, což znamená, že normální automobily jsou příliš velké. Microlino tak podle značky poskytuje „ideální mix“ mezi motocykly a automobily. Dvoumístné Microlino bylo vyvinuto tak, aby poskytovalo správné množství prostoru, dojezdu a výkonu podle průměrných statistik využití. Za tímto účelem poskytuje dostatek prostoru pro „dva dospělé a tři přepravky na pivo“, váží pouhých 513 kg a je schopno dosáhnout maximální rychlosti 90 km/h. Navzdory své podobě nabízí Microlino údajně konkurenční dojezd, a to dokonce o 125 kilometrů víc než podobně velký Renault Twizy. Micro dále tvrdí, že auto lze nabít za pouhé čtyři hodiny z klasické domácí zásuvky.

Úspěch elektromobilů závisí podle šéfa Volva na jedné zásadní věci

V souladu s nízkou cenou je kokpit Microlina jednoduchý a minimalistický, kromě digitálního displeje s klíčovými informacemi. Namísto integrovaného zvukového systému je palubní deska vybavena vodorovnou lištou, na kterou lze připojit telefon a bezdrátové reproduktory. S předběžnými cenami, které mají v Evropě začít od zhruba 12 000 EUR je schopno konkurovat Citroën Ami One. Je také pravděpodobné, že bude nabízeno v systémech sdílení městských automobilů ve stejném duchu jako nový dvoumístný vůz Mobilize EZ-1 od Renaultu. První prototyp byl dokončen již v roce 2018, ale nové Microlino 2.0 se více podobá finálnímu sériovému vozidlu. Další prototypy budou následovat od března, přičemž proces homologace má začít v červnu. Společnost Micro očekává, že v srpnu dosáhne schválení evropského typu a v září zahájí sériovou výrobu.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.