Klesající poptávka po elektromobilech? Tesla snižuje výrobu Modelu Y v Číně

Foto: Unsplash

Zpomalení poptávky po elektromobilech vážně ovlivnilo podnikání společnosti Tesla. V rámci boje s náročnou situací automobilka snížila ceny na hlavních trzích a omezila výrobu.


Podle agentury Reuters plánovala Tesla snížit výrobu Modelu Y v čínské továrně Gigafactory Shanghai v období od března do června nejméně o 20 %. Podle údajů Čínské asociace výrobců automobilů (CAAM) vyrobila společnost v březnu 49 498 kusů Modelu Y a v dubnu 36 610 kusů. V porovnání se stejnými měsíci roku 2023 tato čísla znamenala pokles o 17,7 %, resp. 33 %.

Společnost Tesla vyrábí crossover Model Y a sedan Model 3 v továrně Gigafactory v Šanghaji. Kombinovaná výroba těchto vozů od ledna do dubna meziročně poklesla o 5 % - 287 359 kusů. Pokles byl ovlivněn snížením výroby Modelu Y, protože produkce Modelu 3 byla o 10 % vyšší. Zde stojí za zmínku, že Model 3 se dočkal faceliftu v srpnu 2023, takže je normální, že poptávka a výroba stoupá.

Vstup nové společnosti na trh

Zpomalující se poptávka po elektromobilech není jediným problémem, se kterým se automobilky v Číně potýkají. Brutální cenová válka by mohla výrazně snížit jejich ziskové marže. Situaci ještě více vyostřil březnový vstup společnosti Xiaomi na automobilový trh s modelem SU7 za šokující nízkou základní cenu.

Podle agentury Reuters klesl podíl společnosti Tesla na čínském trhu s novými energetickými vozidly, mezi něž patří i plug-in hybridní elektrické modely, v prvních čtyřech měsících roku 2024 meziročně o 6,8 % na 603 664 kusů. Společnost přesto očekává, že v letošním roce prodá v Číně 600 000-700 000 elektromobilů, což by představovalo značnou část jejích celosvětových ročních prodejů, pro které si stanovila cíl ve výši dvou milionů kusů.

V dubnu Tesla snížila ceny Modelu Y v Číně na rekordní minimum od jeho uvedení na trh v roce 2021. Pokud jde o sedan Model 3, bezúročný systém financování byl jeho zvolenou pobídkou, která jej má zachránit před různými vnějšími faktory, jež by mohly oslabit jeho poptávku navzdory komplexní aktualizaci v srpnu 2023.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.