Tesla má opravdu příšerné automatické stěrače. Možná proto, že nepoužívají dešťový senzor

Foto: Unsplash

Inženýr společnosti Tesla však tvrdí, že se automobilka chystá "brzy" vylepšit své známé špatné automatické stěrače.


Majitelé vozů Tesla z roku 2018 a novějších, zejména v klimatických oblastech s ročními obdobími, znají problémy s automatickými stěrači Tesla. Je to tak špatné, až je to k smíchu.

Žádný dešťový senzor

Stejně jako většina dnešních prémiových vozidel má i Tesla systém automatických stěračů, který automaticky přizpůsobuje rychlost stěračů intenzitě deště nebo sněžení. Alespoň se o to snaží. Na rozdíl od většiny ostatních automobilek však Tesla pro svůj systém nepoužívá dešťový senzor.

Automobilka místo toho využívá kamery systému Autopilot, které slouží jako zdroj neuronové sítě počítačového vidění pro určení rychlosti stěračů. Tento systém je ve vozidlech Tesla nasazen od roku 2018, ale mnoho majitelů si stěžuje, že není tak přesný jako jiné systémy využívající dešťové senzory. Automatické stěrače Tesla se totiž často spouštějí, když žádné srážky nejsou, nebo se nespustí, když jsou, nebo jejich rychlost neodpovídá skutečné intenzitě srážek.

O tomto víkendu o problému napsal další majitel Tesly na platformu X a inženýr umělé inteligence Tesly, Yun-Ta Tsai, odpověděl, že Tesla se chystá "brzy" prosadit zlepšení:

To by mohla být skvělá zpráva, ale je důležité říct, že to není poprvé, co to slyšíme.

Před několika lety Tesla dostávala od majitelů ještě větší „flastr“ za své příšerné automatické stěrače a generální ředitel Elon Musk tvrdil, že má řešení s vydáním nové neuronové sítě "Deep Rain", speciálně navržené pro její automatické stěrače založené na vidění. Situaci to však zlepšilo jen stěží.

Majitelé Tesly tak musí stále doufat, že jejich vůz bude umět používat stěrače tak, aby jim pomohly v hustém dešti. Zatím to totiž tak nevypadá.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.