Nechutné rvačky elektromobilistů o bezplatné dobíjení u Lidlu konečně skončí

Foto: Jan Smékal

Hádky a rvačky o to, kdo bude bezplatně dobíjet svůj elektromobil u dobíječek před obchody Lidl konečně asi skončí. Někteří majitelé elektromobilů totiž dobíjení zdarma nehorázně zneužívali.


Řetězec Lidl přišel před časem s velmi vstřícnou nabídkou směrem k majitelům elektromobilů. Nabídl jim totiž možnost bezplatného dobíjení. Taková štědrost mohla některým elektromobilistům ušetřit za jedno dobíjení i několik stokorun. Bezplatné dobíjení mělo ale jednu spravedlivou podmínku. Dobíjet zdarma se totiž mohlo pouze po dobu nákupu v supermarketu. Jenže, jak už to v Česku často bývá, všechno bylo většinou úplně jinak.

Hádky tady byly na denním pořádku. Jestli se to zpoplatní, tak jenom dobře. Kanystry s benzínem se taky nikde nerozdávají zadarmo
Martina D; Benátky nad Jizerou 

U některých dobíjecích stojanů bylo totiž možno vidět auta, která tam stála i dvě hodiny. Stojan se sice po cca 40 minutách vypíná, ale stačí opětovně vyndat a zasunout konektor a dobíjení jede nanovo. Posádka takových vozidel často na podmínku dobíjení zdarma pouze po dobu nákupu vůbec nereflektovala, seděla v autě, koukala do mobilu a čekala, až bude dobito na 100 procent. Je to přeci zadarmo, ne…? 

Takové jednání se ale velmi často nelíbilo ostatním majitelům elektromobilů, kteří si chtěli v době nákupu také dobít, a tak občas došlo i na rvačky o to, kdo bude zrovna dobíjet. Někdy u takových incidentů musela bohužel zasahovat i policie. A tak se stalo, co se stát asi muselo. Lidl na svých webových stránkách informuje, že dojde ke zpoplatnění dobíjení u stojanů před jeho prodejnami. 

Firma na svém webu uvádí, že: „…Zatím jsou všechny naše dobíjecí stanice k dispozici všem našim zákazníkům, a to bez registrace a zdarma v průběhu otevírací doby prodejny. Maximální doba dobíjení je omezena na 40 minut…“, zároveň je ale na webu informace o zpoplatnění dobíjení a jednoduchý návod, jak dobíjet. Zájemce o dobíjení si načte z dobíjecího stojanu QR kód, zahájí proces dobíjení a bude přesměrován k platbě. Po odsouhlasení ceny za 1 kWh a provedení platby bude dobíjení zahájeno. Nabíjení bude možné během celého dne po dobu maximálně 90 minut (DC) nebo 240 minut (AC). Proces nabíjení se automaticky ukončí po uvedené době. Nabíjet však lze opakovaně. 

Je zpoplatnění dobíjení správným krokem? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.