Někteří majitelé užitkových elektromobilů si dobíjením zdarma přilepšují k podnikání

Foto: Petr S.

Možnost dobíjení zdarma pro zákazníky některých supermarketů část majitelů elektromobilů zneužívá a každodenně obsazuje takové dobíjecí stanice na úkor skutečných zákazníků obchodu


Možnost dobíjení zdarma před některými supermarkety vytváří podle některých názorů nerovné prostředí na poli dobíjecí infrastruktury. Majitelé vozů se spalovacím motorem si stěžují, že na rozdíl od majitelů elektromobilů žádný benefit nedostávají, přitom plné dobití elektromobilu na takové stanici může jeho majiteli ušetřit i tisícovku. Další majitelé elektromobilů si zase stěžují, že velká část řidičů jezdí k takovým stanicím pravidelně a bez toho, že by v obchodě nakupovali, dobíjejí klidně celou hodinu a v autě popíjejí kávu.

V podstatě každé ráno vidím u dobíjecího stojanu dodávkové auto s řidičem uvnitř. Přitom dobíjení zdarma je určeno pouze pro dobíjení během nákupu v obchodu
Petr S.; majitel elektromobilu

V poslední době se prý před dobíjecími stanicemi začala objevovat i užitková auta, která pravděpodobně slouží k podnikání, takže pravidelným dobíjením zdarma výrazně zlevňují náklady na provoz jeho majiteli. Před dobíjecími stanicemi také tu a tam vznikají vyhrocené situace. Majitelé elektromobilů se dohadují, kdo má více nabito a někdy u takové diskuze musí asistovat dokonce i policie.

Je už takovou českou náturou, že je-li něco zdarma, jde často morálka, sociální postavení a slušné chování stranou. Vidina získat něco zdarma mnohdy zatemní i jinak velmi kultivované chování nejednoho jedince. Navíc asi není úplně v pořádku, zvýhodňovat jednu skupinu zákazníků před druhou. V mediálním prostoru nejednou zazněl argument, že není fér, když majitel elektromobilu dostane „nádrž“ zdarma, zatímco majitel vozu se spalovacím motorem nedostane nic.

V kontextu zvyšujícího se počtu elektromobilů na našich silnicích a rostoucí ceny energie je pravděpodobné, že dobíjení zdarma před nákupními centry dlouho nevydrží. Do té doby by ale bylo fajn, aby se všichni zúčastnění chovali v rámci pravidel elementární slušnosti a brali takovou výhodu pouze jako drobný bonus v době, kdy skutečně v obchodě nakupují. Nikoliv jako důvod k tomu, proč si pořídit elektromobil a jezdit „zadarmo“.

Jak se na možnost dobíjení zdarma díváte? Napište nám do diskuze

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.