Německý hacker tvrdí, že má plně pod kontrolou 25 automobilů Tesla

Foto: Pixabay

Automobilka Tesla má podle německého hackera Davida Colomba problémy s kybernetickou bezpečností svých vozidel. Hacker podle svých slov totiž plně softwarově ovládl 25 automobilů této značky


Devatenáctiletý IT bezpečnostní specialista a hacker David Colombo z Německa, který chce založit svůj vlastní startup v oblasti kybernetické bezpečnosti a podle svých slov také změnit svět, říká, že našel zranitelnost, která mu dává plnou kontrolu nad vozy značky Tesla. Nedávno totiž na svém twitterovém účtu uvedl, že má „úplné dálkové ovládání“ více než dvou desítek vozidel Tesla umístěných ve třinácti různých zemích. 

Ve svých příspěvcích Colombo zdůrazňuje, že k získání přístupu k vozidlům použil klíče API a software třetích stran, ale neudělal to kvůli zranitelnosti v softwarové infrastruktuře společnosti Tesla. Vysvětluje, že za softwarovou zranitelnost mohou ve skutečnosti vlastníci vozidel, nikoliv samotná automobilka Tesla. Pokud jde o to, co je schopen udělat s „hacknutými“ Teslami, tak se údajně jedná o deaktivaci Sentry Mode, tedy otevření dveří a oken, a dokonce i o spuštění bezklíčového řízení. Colombo dále uvádí, že může zjistit také přesné umístění vozu. 

Automobilka Tesla mladíka údajně kontaktovala a bezpečnostní tým automobilky problém vyšetřoval. David říká, že nikdy neměl žádné nekalé úmysly, a jeho neustálé příspěvky na toto téma to potvrzují. Uvidíme, jak se k tomuto problému Tesla postaví a jak ho bude do budoucna řešit, jelikož by se mohlo jednat o zásadní problémy pro majitele těchto elektrických vozů.

 

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.