Nové miniaturní SUV Hyundai bude sázet na cenu. Stát má 500 tisíc korun

Hyundai Motor Group
Foto: Unsplash

Na evropské trhy uvede automobilka Hyundai plně elektrické mini SUV založené na stávajícím modelu Casper. A co víc, Hyundai plánuje pro elektrifikovaný Casper cenu do 20 000 eur, tedy asi 500 tisíc korun.


Hyundai doufá, že si s Casperem udrží konkurenceschopnost na trhu cenově dostupných elektromobilů v Evropě, kde se postaví proti vozům jako Dacia Spring, Citroën ë-C3 nebo Volkswagen ID 2.

Pro město ideální

Hyundai nestaví Casper od nuly, protože od roku 2021 je v Jižní Koreji k dispozici model se spalovacím motorem. Lionel French Keogh, generální ředitel společnosti Hyundai Francie, potvrdil, že to bude poprvé, co korejská automobilka představí Casper v Evropě, a to jako elektromobil. Kromě tohoto potvrzení neprozradil výkonný ředitel Hyundai žádné specifikace modelu Casper, takže o dojezdu a výkonu chystaného elektromobilu zatím (pravděpodobně) nevíme vůbec nic.

Dojezd více než 200 km

Proč pravděpodobně? Protože „sourozenec“ modelu Casper se již nějakou dobu prodává jako elektromobil, například na korejském trhu. Nedávno byl představen nový model s baterií LFP o kapacitě 35,2 kWh, která nahradila předchozí verzi s kapacitou pouze 16,4 kWh. Nový Ray dokáže ujet až 205 km (dříve 138 km) a dosáhne na výkon 85 koní. Kromě toho lze baterii nabít z 10 % na 80 % za přibližně 40 minut připojením k rychlé nabíječce o výkonu 150 kW. To vše se nachází v modelu, který se v Jižní Koreji prodává za cenu cca 19 000 eur.

Ceny před pobídkami

Podle generálního ředitele Hyundai Francie by se toto mini SUV mohlo kvalifikovat pro další dotace, což by mohlo znamenat, že se bude vyrábět v České republice společně s elektrickou verzí modelu Kona. Automotive News Europe však uvádí, že Hyundai bude tento elektromobil vyrábět v Jižní Koreji, což by jej diskvalifikovalo z jakýchkoli evropských pobídek.

Zpráva rovněž uvádí, že Hyundai by mohl zahájit výrobu již v červenci, přičemž premiéra je plánována na třetí čtvrtletí letošního roku. Na silnicích bychom tak nový model mohli vidět již na konci roku 2024.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.