Nový elektrický Hummer bude mít lepší zrychlení než Tesla

Foto: GMC Hummer

Byla odhalena nová verze Hummeru EV, která bude mít výkon až 986 koní a nabídne „skvělé terénní schopnosti a mimořádný výkon na silnici“. Alespoň to tvrdí General Motors.


Značka Hummer, která prodávala řadu vozidel založených na vojenském Humvee od roku 1992 do roku 2009, byla “vzkříšena” majitelem General Motors jako nová podznačka pro řadu elektrických terénních vozidel pro americký trh. Konkurence Tesly, která se připravuje na výrobu, se začne vyrábět koncem příštího roku. Prodej poté začne v roce 2022. Design vozu kombinuje tradiční hranatý styl Hummeru s některými moderními prvky. Hummer EV bude využívat novou technologii elektrického pohonu Ultium Drive od GM a bude obsahovat tři motory zabudované do dvou pohonných jednotek. Ty se spojí, aby poskytly výkon až 986 koní. Hummer tak bude mít zrychlení z nuly na sto za cca tři sekundy, což je o 0,7 sekundy rychlejší než Tesla Model S verze Long Range Plus. Výkon bude přenášen na všechna čtyři kola pomocí systému e4WD. Podle informací od GM, by měl být schopen ujet přes 560 kilometrů. Al Oppenheiser, hlavní inženýr Hummeru EV, tvrdí, že vozidlo bude „absolutní terénní bestie“, přičemž systém e4WD mu dává „manévrovatelnost na rozdíl od všeho, co GM kdy nabídlo“.

Foto: GMC HummerStroj je vybaven adaptivním vzduchovým odpružením se systémem „Extract Mode2“, který zvyšuje jízdní výšku o 149 mm, což usnadňuje jízdu v nerovném terénu. Standardně je osazen terénními pneumatikami o rozměru 35 palců. Pokud pokud bude zákazník chtít, může sáhnout až po 37 palcové verzi. Pro usnadnění jízdy v terénu je spodní část vozu místy zpevněna ocelovými deskami. Dále GM tvrdí, že Hummer EV bude obsahovat 18 špičkových pohledů na kamery, které budou zahrnovat i kamery pod vozidlem. Na obrazovce infotainmentu tak bude moct řidič sledovat úhly stoupání, naklánění a další údaje které mu v terénu pomohou.

Standardně bude dodáván také s novou střechou Infinity, která využívá průhledné panely, které lze vyjmout a uložit do velkého předního zavazadlového prostoru. Zadní sklo lze také sklopit a pro nakládací plochu je k dispozici kryt.

Nový elektrický Hummer bude mít lepší zrychlení než Tesla

GMC Hummer

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.