Uber a GM plánují 100% elektrifikaci do roku 2030. V Praze ale asi moc daleko nedojedou.

Foto: autoevolution.com

Společnosti General Motors a Uber nedávno oznámily nové spojenectví, které má přinést do ulic co nejvíce elektrických vozidel. V České republice to ale asi tak rychle nepůjde. Není infrastruktura a vozy jsou příliš drahé.


Uber v současné době zaměstnává cca 3,9 milionu řidičů v 63 zemích a ve více než 700 městech po celém světě, přičemž každý den je absolvováno 14 milionů jízd. Podle slov Uberu do roku 2030 plánuje převést celou svou flotilu na 100% elektrické vozy. V Americe se o to z velké části postará General Motors a podle slov Sigala Cordeira – výkonného ředitele prodeje a marketingu – „tato spolupráce usnadní řidičům přechod na elektromobily a umožní řidičům, jejich cestujícím a komunitám zažít elektrická vozidla a přispět k čistšímu ovzduší v našich městech.“ Podle slov obou společností, má toto spojení velký obchodní smysl. Výhody pro GM jsou jasné, společnost Uber totiž přinese velkou klientskou základnu (a to nejen v USA) a tudíž i potenciální zákazníky nových elektrických vozů. Nejvíce se ale spoléhají na model Chevrolet Bolt, kterým plánuje GM řidiče Uberu vybavit, respektive poskytnou jim velmi výhodnou slevu na nákup tohoto vozu. GM se takto rozhodlo proto, že tento automobil je relativně levný a má velký dojezd, cca 410 kilometrů.  Nezůstane ale pouze u aut, protože GM plánuje až ztrojnásobit síť rychlonabíječek, které by měly výrazně pomoci k lepší infrastruktuře a pomoct tak oběma stranám.

Uber tak bude mít přístup k velké infrastruktuře a GM zase získá obrovskou klientskou základu. Win Win na obou stranách.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.