Volvo odhaluje svou technologickou vizi a do roku 2030 se chce stát lídrem elektrických vozů

Foto: Martin Filipi

Šéf společnosti Volvo Håkan Samuelsson představil plány, jak se má společnost stát lídrem na trhu prémiových elektromobilů, a to pomocí nové technologie, která podle něj zvýší dojezd, bezpečnost a funkčnost jejích vozů.


Plány byly podrobně popsány na akci Tech Moment švédské firmy. Při představení této události Samuelsson uvedl, že společnost Volvo, která se zavázala stát se společností s čistě elektrickým pohonem v roce 2030, usiluje o další růst svého podílu na trhu prémiových elektromobilů. "Jde o elektrifikaci, a to vyžaduje, abychom budovali vlastní nové technologie, jako jsou baterie: nemůžeme je jen koupit a spoléhat se na vztah s dodavatelem," řekl Samuelsson. "Musíme jít do hloubky a porozumět bateriím tak, jak chápeme spalovací motor. Další oblast, ve které budeme vést, je bezpečnost. Opravdu tuto pozici posílíme pomocí nové technologie, což nám umožní dosáhnout zcela nové úrovně bezpečnosti. Na vrchu auta uvidíte LiDar a pak budete vědět, že je to opravdu bezpečné auto."

Společnost Volvo odhalila plány využívat data z automobilů zákazníků v reálném čase k vývoji rychlých vylepšení, která zvýší bezpečnost jejích automobilů nové generace a urychlí vývoj autonomní technologie. Švédská firma se dlouhodobě zaměřuje na bezpečnostní systémy a dříve používala údaje o provozu k vylepšení svých bezpečnostních systémů. Cílem společnosti Volvo je něco jiného, konkrétně pak sbírání dat v reálném čase – pokud s tím zákazníci budou souhlasit. Shromážděná data by zahrnovala informace převzaté ze senzorů LiDAR s vysokým rozlišením, které budou namontovány do vozidel Volvo nové generace. Radarové systémy LiDar se tradičně používají hlavně pro autonomní systémy, ale Volvo říká, že jejich přijetí na všech EV pomůže zvýšit bezpečnost při jakémkoli řízení. Rovněž vyvíjí své poloautonomní systémy, které budou nabízeny prostřednictvím nové softwarové a hardwarové technologie. Společnost Volvo také začne využívat bezdrátové aktualizace. Do svých vozů také přidá zpravodajské systémy a funkce, které budou zahrnovat upgrady bezpečnostních systémů. Prvním vozem, který tuto technologii použije, bude nové SUV, nová generace modelu XC90, která bude postavena na platformě pouze pro elektromobily.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.