Volvo zastavuje financování Polestaru, významnou část svého podílu převádí na Geely

Foto: Unsplash

Společnost Volvo Cars přestane financovat značku Polestar. Uvedla to švédská automobilka ve své finanční zprávě pro rok 2023.


Volvo tento krok popisuje jako "rozhodující fázi transformace" a plánuje přesunout prostředky z Polestaru na své vlastní projekty. Toto rozhodnutí přichází v návaznosti na 43% nárůst zisku společnosti Volvo v roce 2023, což je rekord v její 97leté historii, tvrdí společnost.

Volvo i Polestar jsou dceřinými společnostmi čínské skupiny Zhejiang Geely Holding. Podle nové dohody hodlá Volvo převést část svého 48% podílu ve společnosti Polestar na mateřskou společnost Geely, která se stane novým významným akcionářem společnosti Polestar. Společnost Geely slíbila, že bude společnosti Polestar poskytovat plnou provozní a finanční podporu.

Automobilka Volvo v roce 2023 celosvětově prodala 113 419 vozů BEV, což představuje 70% nárůst oproti roku 2022. Čisté elektromobily představovaly 16 % jejího celkového globálního objemu prodeje.

Polestar v problémech?

Začátkem tohoto týdne značka Polestar oznámila, že zruší přibližně 450 míst, což znamená, že propustí 15 % svých zaměstnanců po celém světě, aby snížila náklady. V listopadu také uvedla, že se pokusí snížit svou závislost na externí pomoci, a zveřejnila revidovaný podnikatelský plán, jehož součástí je získání dalších půjček od společností Volvo a Geely. Tyto zprávy by mohly vyvolat otázky ohledně životaschopnosti společnosti Polestar. Někteří analytici uvedli, že by bylo rozumnější začlenit společnost Polestar do Geely.

Automobilka Polestar se rovněž snažila splnit své cíle v oblasti dodávek v roce 2023. Navzdory těmto neúspěchům uvedla, že uvedení elektrických SUV Polestar 3 a kupé Polestar 4 na trh se blíží. "Silná provozní spolupráce společností Volvo Cars a Polestar v oblasti výzkumu a vývoje, výroby, poprodejních služeb a obchodu bude i nadále přínosem pro obě společnosti," uvedl Jim Rowan, prezident a generální ředitel společnosti Volvo Cars. Volvo je optimistické i ohledně svého výhledu na rok 2024 a uvádí, že v roce 2024 očekává vyšší meziroční tempo růstu svých maloobchodních prodejů ve srovnání s rokem 2023.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.