Nechcete drahou zánovní Octavii? Nemusíte. Hyundai i30 je víc než silný konkurent

Foto: Martin Filipi

Ideál českého motoristy a rekordman v prodejích mezi zánovními ojetými vozy, tedy Škoda Octavia kombi, má zdatného konkurenta. A to tak zdatného, že se dokonce může jevit jako lepší a levnější volba.


Foto: Martin FilipiCo si budeme povídat, značka Hyundai stále v českých zemích bojuje s předsudky motoristů ohledně image, kvality, spolehlivosti a jízdních vlastností. Od roku 1996, kdy jsem si v autobazaru koupil roční Hyundai Lantra 1,8 GT, však udělala značka neskutečný pokrok. Jak v kvalitě, spolehlivosti tak i v jízdních vlastnostech. Nová „í třicítka“, kterou jsme ve verzi kombi v minulých dnech testovali, nás o tom přesvědčovala každý ujetý kilometr.

Bydlím mimo Prahu, takže každý den strávím při cestě do práce nějaký čas na dálnici a nějaký na okresní silnici průměrné kvality. V jedné zatáčce, na výjezdu z jedné středočeské vesnice, je silnice v pravém pruhu mírně zvlněná. Roky tudy jezdím, a tak přesně vím, co tahle vlna s většinou aut udělá. Rozhodí je. Některá víc, některá míň, ale snad kromě Audi A6 reagovalo v téhle zatáčce každé auto více či méně nervózně. Až do chvíle, kdy jsem do zatáčky najel s i30. „Oni tu silnici snad opravili,“ napadlo mě. Ale samozřejmě jsem věděl, že neopravili. Musel jsem se otočit a tu zatáčku projet ještě jednou. Neuvěřitelné – i30 ji přejela, jako kdyby měla vzduchový podvozek. Skoro si toho hrbolu ani nevšimla. Paráda. Tohle bylo asi největší překvapení a je to potvrzení toho, že Hyundai na podvozcích a celkové kvalitě aut opravdu „maká“. 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ NÁŠ TEST HYUNDAI i40

Foto: Martin FilipiVelmi se mi také líbil vnější vzhled vozu. Bílá barva a grafitová barva disků dodávala vozu dostatek elegance bez ohledu na to, že se jedná o kombi. Přední maska je tak trochu variací na „single frame“ od Audi, ale nijak to neuráží. Naopak. Společně s LED světlomety pro denní svícení vypadá příď vozu velmi dynamicky a hodnotně. Zavazadlový prostor poskytne dostatek místa pro bagáž i na delší dovolenou ve čtyřech, a ani cestující uvnitř vozu nebudou trpět stísněným prostorem. Řidič určitě ocení vyhřívané sedadlo a volant, stejně tak jako příjemně tlustý věnec volantu s ovládáním audiosoupravy, tempomatu a dalších funkcí.

Benzínový motor 1,4 Turbo GDi poskytuje výkon 103 kW pči 6.000 otáčkách. Maximální rychlost by měla mírně překročit hranici 200km/h, ale to asi nikdo od podobného vozu ani nevyžaduje. Při snaze o dynamickou jízdu však musí řidič počítat se spotřebou atakující hranici 8l/100km. Bude-li ale jezdit spíše dálniční trasy povolenou rychlostí, neměla by spotřeba překročit hranici 7l/100km. Podtrženo a sečteno – Hyundai i30 je podle nás tak trochu nedoceněný vůz, který v mnohém překonává zavedenou konkurenci. Je jen otázka času, kdy ji převálcuje úplně. A to nejen modelem i30. Jestliže tedy uvažujete nad "oktávkou v kombíku", zkuste si sednout i do modeli i30. Možná budete překvapeni, jak dobré auto to je. A určitě ho koupíte i levněji.

Nechcete drahou zánovní Octavii? Nemusíte. Hyundai i30 je víc než silný konkurent

Martin Filipi

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.