První test nového hybridního SUV Škoda Kodiaq – typická škodovka

Škoda Kodiaq iV
Foto: ŠKODA Auto

Test probíhal v rámci prezentace auta v Katalánsku. Strčit „medvěda“ do zásuvky? Proč ne. Kodiaq tak získá systémový výkon 150 kW a čistě na elektřinu může ujet kolem stovky kilometrů.


Nová Škoda Kodiaq iV se od svých bratrů s medvědím jménem liší pouze dvěma písmeny. A tenhle vůbec první plug-in hybridní Kodiaq prošel testem. Testovací jízdu uskutečnil Škoda Storyboard v rámci oficiální mediální prezentace s mezinárodními novináři v úchvatné krajině pobřeží Costa Brava v Katalánsku na severovýchodě Španělska. 

Výkon a zážitek z jízdy

Při zdolávání klikatých pobřežních silnic a kopcovitého terénu předvedl Kodiaq iV vysoký výkon i efektivitu. „Hnací ústrojí plug-in hybridu se skládá z benzinového motoru 1,5 TSI v kombinaci s elektromotorem a zprostředkovává hladký a dynamický zážitek z jízdy,“ přibližuje David Voldřich z Technického vývoje Škoda Auto, který je zodpovědný za vývoj hnacího ústrojí modelu Kodiaq iV. Systémový výkon 150 kW (204 k) hybridního pohonu zaručuje dost energie pro akceleraci a předjíždění, zatímco plně elektrický dojezd více než 100 kilometrů se ukázal jako výhoda pro pojíždění po městě a ekologičtější jízdu v malebném okolí.

Nastavitelná úroveň rekuperace

Řidič může v menu nastavit úroveň rekuperace a zvolit si mezi hybridním pohonem (vůz si automaticky volí, jaký motor použije) a plně elektrickou jízdou. Displeje v interiéru poskytují řidiči klíčové informace, jako je aktuální dojezd, kapacita baterie a stávající spotřeba paliva i elektřiny. Rekuperace funguje obzvláště dobře na náročných a klikatých silnicích v serpentinách, zachycuje energii při brzdění, vrací ji do baterie a přispívá tak k účinnosti a prodlužuje dojezd vozu. 

Vlastnosti a technologie

Kodiaq iV přiváží řadu inovativních prvků a vyspělých technologií, které zlepšují zážitek z jízdy a zvyšují pohodlí řidiče i cestujících. Infotainmentové systémy, včetně volitelné třináctipalcové obrazovky a head-up displeje, nabízejí intuitivní ovládání a komplexní přístup k navigaci, zábavě a informacím o vozidle. „Digitální ovladače Smart Dials pod displejem infotainmentu představují snadný a konfigurovatelný přístup k různým funkcím vozidla a kombinují haptické a digitální prvky,“ dodává Jil Mahlerová, vedoucí produktového marketingu SUV ve Škoda Auto.

Online mobilní služby

Zážitek z jízdy dále umocňuje konektivita plug-in hybridního systému a online mobilní služby, které zajišťují bezproblémovou integraci funkcí chytrého telefonu a přístup k informacím o nabíjecích stanicích. Kromě toho klimatizace, masážní sedadla i Phone Box pro souběžné indukční rychlonabíjení dvou chytrých telefonů dodávají interiéru nádech luxusu a pohodlí. Rychlonabíječka zvládne nabíjení z 10 % kapacity na 80 % za 25 minut. „Škoda Kodiaq iV potvrzuje své kvality všestranného a udržitelného SUV. Díky plug-in hybridnímu pohonu, vyspělým technologiím a komfortní jízdní dynamice je Kodiaq iV jako doma ve městě i na vyhlídkové jízdě. Zároveň je to pořád typická škodovka, která skýtá dostatek prostoru a jednoduše chytré funkce,“ shrnuje produktový mluvčí Zbyněk Straškraba.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.