Škoda Octavia combi 2,0 TDI je miláček českých řidičů. Jen ta Laura, ta na sobě ještě musí zapracovat

Foto: Jiří Soukup

Žádné překvapení se při testu nekonalo. Škoda Octavia 2.0 TDI je kompaktní kombi, které si čeští řidiči oblíbili pro svoji kombinaci praktičnosti, hospodárnosti a prémiového designu. V současné době pak hraje nemalou roli také vysoká zůstatková hodnota auta.


Jedním z klíčových prvků, kterými se Octavia odlišuje od svých konkurentů, je prostorný zavazadlový prostor, který má objem až 600 litrů, což z něj činí jeden z nejprostornějších ve své třídě. To dělá z Octavie ideální vůz pro rodiny i pro ty, kteří často cestují a potřebují další prostor pro zavazadla a jiné předměty. Ostatně, stačí vyrazit v létě například do oblíbeného Chorvatska a počítat, kolik ze stovky aut s českou registrační značkou bude „oktávka v kombíku“. 

Motor 2.0 TDI je čtyřválcová vznětová jednotka, která dosahuje výkonu 110 kW (což odpovídá přibližně 150 koním) a točivého momentu 360 Nm. Tento motor poskytuje dostatečný výkon pro každodenní jízdu a jízdu po dálnici a zároveň je efektivní z hlediska spotřeby paliva. Motor je spojen s automatickou převodovkou DSG, která nabízí plynulé a bezproblémové řazení rychlostních stupňů, takže jízda je pohodlná a snadná. 

Octavia je také dobře vybavena řadou standardních prvků, jako je dotykový displej informačního a zábavního systému, klimatizace a USB porty. Vůz je také vybaven panoramatickým střešním oknem a koženými sedadly. Všechny tyto prvky v kombinaci s perfektními předními světlomety, které výborně svítí, dodávají vozu prémiový charakter. Ten by měl vozu dodat i hlasový asistent, v případě Octavie asistentka Laura. 

Jenže právě hlasová asistentka Laura je ale jedna z věcí, bez které bychom se asi ve voze obešli. Hlasové zadávání navigace bylo někdy opravdu jen pro psychicky silně odolné jedince. Například zadání ulice „Třeboradická“ v Praze Laura vůbec nezvládala a stále nás posílala do Třince, aby na třetí pokus vše vzdala a vypla navigaci. Tady je tedy ještě co pilovat. 

Jinak je ale interiér Octavie skvěle navržený a opravdu velmi prostorný, s dostatkem místa pro nohy a hlavu všech cestujících, včetně tří osob na zadních sedadlech. Vůz je dále vybaven asistenčními funkcemi pro řidiče, jako je asistent pro jízdu v pruzích, front assist, nebo třeba couvací kamera, jejíž výstup na středovém displeji je jeden z nejlepších v dané kategorii vozidel. 

Celkově je Škoda Octavia 2.0 TDI dobře vybaveným kompaktním kombi, které nabízí prostorný interiér, vynikající spotřebu paliva a prémiový design. Je ideální volbou pro ty, kteří hledají vůz, který nabízí rovnováhu mezi výkonem a praktičností, což z něj dělá jeden z nejoblíbenějších kombi vozů mezi českými řidiči. Pádným argumentem pro nákup takového vozu pak může být také to, že si drží poměrně vysokou zůstatkovou hodnotu.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.