Zvednutá Škoda Octavia Scout si s 200 koníky pod kapotou dovolí v terénu docela hodně

Foto: ŠKODA Auto

Není to samozřejmě žádné SUV, ale pro drtivou většinu řidičů, kteří se vydají na hory nebo jezdí na chatu po polní cestě, to bude naprosto ideální společník, který dokáže i na německé dálnici držet tempo s těmi nejlepšími. Hned na začátku roku 2021 bychom měli mít model Scout k týdennímu redakčnímu testu a prověříme, jak moc se Scout oproti předchozí generaci zlepšil a zda je to skutečně auto vhodné i náročnějšího terénu než "pouze" na horské silnice a polní cesty. Všechny předchozí generace "scouta" nás ale nadchly. Ať už to bylo v rakouských Alpách, kde za noc napadlo 70cm sněhu nebo při letním cestování po českých hradech a zámcích.


Octavia ve verzi Scout byla vždy žádaným modelem. Svědčí o tom i poměrně vysoká poptávka po ojetých „scoutech“ předchozích generací. I proto se čtvrtá generace modelu Octavia dočkala této oblíbené varianty. U Scouta jde o třetí generaci a dá se očekávat, že bude stejně oblíbená, jako ty předchozí. Nová Octavia Scout má totiž opět poměrně bohatou výbavu a hlavně podvozek se světlou výškou zvýšenou o 15 milimetrů, „outdoorovými“ doplňky karoserie i praktickými detaily v interiéru. 

Silné motory

Octavia Scout dostává tradičně pod kapotu špičkové motory. Tentokrát jsou to hlavně dvoulitrové agregáty, přičemž stálicí je motor 2.0 TDI, ve vrcholné verzi s výkonem 147 kW a kombinovaný s automatickou sedmistupňovou převodovkou DSG. V závislosti na konkrétním trhu je pak SCOUT dostupný i s 2.0 TDI o výkonu 85, nebo 110 kW a motory 1.5 TSI a 2.0 TSI se 110 a 147 kW. V některých zemích pak lze variantu s motorem 1.5 TSI s manuální převodovkou nebo v mild hybridní verzi e-TEC s automatem DSG vůbec poprvé pořídit také s pohonem předních kol. 

Velký test Škoda Octavia combi 1,5 TSI – prémiové ambice auta zkazila asistentka Laura
Nová ŠKODA Octavia v netradičním testu – rozváželi jsme obědy záchranářům
Test Škoda Octavia Scout III – v autobazarech jsou vzácností
Test Škoda Kodiaq RS - verze Sport Line by bohatě stačila

Drsnější vzhled

V exteriéru se výrazně změnily například nárazníky, lemy blatníků i prahů a stříbrné detaily, jako kryty zpětných zrcátek nebo lišty oken. Octavia Scout může mít osmnáctipalcová kola v designu Braga nebo devatenáctipalcová Manaslu. A designéři mají pro zájemce o tento model jeden tajný tip: výraznější světlé barvy, jako například modrá titan, zvýrazní kontrast mezi karoserií a novými designovými prvky. 

Simply Clever interiér

Nové designové detaily najdeme i v interiéru, kde se jinak OCTAVIA SCOUT soustředí především na praktičnost. Vedle řady tradičních Simply Clever prvků tu najdeme i příjemné detaily, které vyhoví právě zákazníkům s aktivním životním stylem. Příkladem jsou třeba přední sedadla s čalouněním z materiálu ThermoFlux, který propouští až 4,5krát více vzduchu než konvenční látky. Na přání jsou možná Top ergonomická přední sedadla s masážní funkční potažená příjemným materiálem Suedia. 

Náklad jako volná disciplína

Octavia Scout je také mistrem v přepravě nákladu. Karoserie combi ukrývá zavazadlový prostor o objemu 640 litrů. Vyšší světlá výška také usnadní manipulaci s některými druhy nákladu a rekordní délka modelu (4 703 mm) dává nové možnosti, jak vnitřní prostor auta využít. Vybavená tažným zařízením utáhne OCTAVIA SCOUT s motorem 2.0 TDI 147 kW a pohonem všech kol brzděný přívěs o hmotnosti až 2 000 kilogramů.

Zvednutá Škoda Octavia Scout si s 200 koníky pod kapotou dovolí v terénu docela hodně

ŠKODA Auto

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.