Ojetý Renault Kangoo bude nyní velmi vyhledávaným autem pro řemeslníky i rodiny.

Foto: favcars.com

Nákup nového auta bude teď nejen pro mnohé živnostníky, ale i pro mladé rodiny nebo starší páry finančně neřešitelný. V úvahu tak budou přicházet ojetiny. Jakou ale vybrat, aby posloužila přes týden do práce, na víkend pro rodinu a přitom nezatížila rodinný rozpočet, to může být oříšek. Jestli ale potřebujete přes týden auto k podnikání a o víkendu s ním vyrazit s dětmi na výlet nebo na chalupu, může být Renault Kangoo zajímavou volbou. Má svoje mouchy, ale kdo zná Renaulty, zas tak překvapený nebude. Nejlevnější kusy dnes koupíte již za nějakých 30 tisíc korun, raději ale vybírejte od částky 50 tisíc výše.


Foto: favcars.comModel Kangoo představila francouzská automobilka Renault v závěru roku 1997. Nejprve vyjela osobní verze, užitková varianta vybavená posuvnou přepážkou oddělující nákladový prostor přišla do prodeje později. Zpočátku se vůz dodával s dvojicí zážehových motorů a atmosférickým dieselem o objemu 1,9 litru o dvou výkonech 40 a 47 kW. V roce 2000 se ale do vozu začal montovat také turbodiesel 1.9 dTi a situace byla hned veselejší. V roce 2002 se na francouzském trhu objevila verze Kangoo Electroad RE. Jde o elektromobil, který ale vydržel v nabídce jen do roku 2004. Ještě rok před jeho odchodem z trhu prošel model Kangoo faceliftem a modernizací. Rok 2005 přinesl variantu s motorem 1.6 16V upraveným pro spalování paliva E85. To už se ale pomalu chystal stejnojmenný nástupce. Ten byl představen v roce 2007, výroba vozu první generace byla ukončena v následujícím roce. 

Pohonné jednotky v praxi

Základní dvanáctistovka rozhodně nemá sil na rozdávání. Zejména při jízdě s naloženým vozem má opravdu co dělat. Totéž platí i pro atmosférický diesel, který navíc nepatří k nejspolehlivějším. Nezřídka se u něj objevuje praskání hlavy, únik motorového oleje a prosakující vodní pumpa. Ani zážehová čtrnáctistovka o výkonu 55 kW není žádný svalovec. Vypadá to, že řešením je benzinový motor o objemu 1,6 litru, jenže ten se zase vyznačuje vyšší spotřebou. Lehká není situace ani mezi turbodiesely. Moderní jednotky 1.5 dCi se vstřikováním common rail jsou velice úsporné, ale často je trápí závady vstřikovačů, vstřikovacích čerpadel a dokonce mohou mít problémy s mazáním. Lepší volbou je tak turbodiesel 1.9 dCi/62 kW. Kdo chce vůz před modernizací, může zvolit turbodiesel 1.9 dTi/59 kW, který sice ve spolehlivosti neexceluje, ale propadákem také není. 


Ojetý Nissan Pathfinder 2,5 dCi budí respekt i po letech
Ojetý Renault Clio RS je skvělou alternativou ke Škodě Fabia RS
Peugeot 208 (2012 – 2019) – rezaví méně než Škoda Fabia
Ojetý Lexus je volba pro ty, co nechtějí BMW


Na silnici

Foto: favcars.comMěkce naladěný podvozek a vyšší stavba karoserie vůz předurčují k opravdu klidné jízdě. Jízdní vlastnosti nejsou jeho silnou stránkou. Řízení neposkytuje prakticky žádnou zpětnou vazbu a řazení má do přesnosti na míle daleko. Výhodou auta je ale příznivá cena a univerzálnost. Interiér nabídne dostatek místa cestujícím vpředu i na zadních sedadlech. Zavazadelník o objemu 500 litrů můžete v případě potřeby rozšířit až na skvělých 2800 litrů. Právě díky tomu se Kangoo dokáže výborně prosadit u drobných živnostníků. Zásadní rozdíly jsou mezi vozidly vyrobenými před faceliftem a  po něm. Třeba palubní deska do faceliftu moc přívětivě nevypadala, ale pak prokoukla a interiér vyloženě zútulňuje. Kvůli odhaleným plechům například na vnitřní straně dveří ale nikdy nebudete mít uvnitř Kangoo takový pocit jako u běžných osobních vozů. I z osobní verze zkrátka kouká levně řešený užitkáč.  

Časté problémy

Zážehové motory někdy trápí vadné zapalovací cívky, přesto vykazují nesrovnatelně vyšší spolehlivost než vznětové pohonné jednotky. Výjimkou není koroze výfuku a praskání vlnovce. Koroze se někdy vyskytuje i na prazích, proto je třeba automobil před koupí důkladně zkontrolovat na zvedáku. Pozor si dejte na poruchy centrálního zamykání, objevují se vůle na přední nápravě. Velkou pozornost věnujte poloosám. Někdy totiž praskají jejich manžety. Z motorů nezřídka uniká olej a stejně tak z převodovky, kde prosakuje okolo simerinku řazení. Nepříjemnosti může způsobit i praskání pojistky zpátečky. Potíže se mohou objevit u zadní nápravy a to u vozů, které předchozí majitelé přetěžovali. Pokud jste si vyhlédli model s pohonem všech kol, určitě funkčnost čtyřkolky dobře prověřte. Můžete se setkat s vozidly, kterým pohon 4x4 zkrátka nefunguje. Renault Kangoo první generace je prostě cenově dostupný automobil, jehož nízká cena má důvod. Tím je právě nižší spolehlivost.

 

LÍBILO:

  • existuje i v provedení s pohonem všech kol
  • nízké ceny ojetin
  • dobrý výhled z vozidla
  • univerzálnost osobní verze
  • v nabídce i jako čistě užitkový automobil

 

NELÍBILO:

  • podprůměrné dílenské zpracování
  • do faceliftu laciný vzhled interiéru
  • nižší spolehlivost
  • nedostatečný výkon agregátů 1.9 D a 1.2

Ojetý Renault Kangoo bude nyní velmi vyhledávaným autem pro řemeslníky i rodiny.

favcars.com

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.