Benzínová čtyřkolka za rozumnou cenu a ihned k dodání? Naším tipem je Subaru XV

suv-subaru-xv
Foto: Jiří Soukup

Aktuální počasí pokládá na stůl, ostatně jako každoročně, otázku: „Čtyřkolku ano, nebo ne? A když ano, tak jakou? Nebude drahá? A je nutné na ni čekat dlouhé měsíce“? Odpovědí může být Subaru XV 2,0 e-Boxer.


Otázka v titulku může vypadat jako poněkud hloupá, ale není čtyřkolka jako čtyřkolka. Při běžné letní jízdě na dálnici rozdíly mezi jednotlivými koncepcemi pravděpodobně nepoznáte. Ale čtyřkolku si přeci kupujete především kvůli jejím trakčním schopnostem v nepříznivých adhezních podmínkách. Využijete ji tedy nejen v zimě při jízdě do hor, ale i ve zmíněném teplejším počasí, kdy potřebujete vyjet třeba po mokré lesní cestě k chatě, nebo překonat nějaký blátivý úsek, když jedete stanovat, venčit psa nebo třeba jenom do lesa na houby. Tam všude oceníte pohon 4x4.

Stálý pohon nade vše

Různé automobilky používají různé systémy. U Audi to je například ikonické Quattro, u Subaru zase Symetrical All-Wheel Drive (SAWD) a nově také dvoumódový režim X-Mode. Jen pro kontext – u většiny vozů Audi se již nejedná o stálý pohon čtyř kol, ale o tzv. Quattro Ultra, tedy o systém, který zadní kola připojuje ve chvíli, kdy elektronika vyhodnotí, že přední kola půjdou do prokluzu. Naproti tomu Subaru disponuje stálým symetrickým pohonem všech kol, který i díky standardně dodávanému systému vektorového řízení dynamiky výrazně zlepšuje jízdní vlastnosti. Zjednodušeně řečeno, Subaru „tlačí“ v každém okamžiku dopředu všechna čtyři kola. A na jízdních vlastnostech a jistotě vozu v mezních situacích to je samozřejmě znát.

Subaru XV 2,0 e-Boxer je dobrá volba

Z portfolia různých modelů Subaru jsme si pro otestování stálého symetrického pohonu všech čtyř kol vybrali model XV 2,0 e-Boxer s výkonem 150 koní. Právě tento motor je podle nás pro model XV nejvhodnější. V kombinaci s elektromotorem nabízí i možnost čistě elektrické jízdy, byť jen na krátkou vzdálenost. Co je ale především důležité - i při čistě elektrickém pohonu jsou stále poháněna všechna čtyři kola. Dostatek trakce a výkonu je tak zajištěn v každé situaci. Bez pozornosti by také neměl zůstat fakt, že v městském provozu ušetří v porovnání s čistě benzínovým pohonem e-Boxer až 11 % paliva.

Bohatá výbava a příznivá cena

Dvoulitrový model Subaru XV 2,0 e-Boxer přijde ve výbavě Comfort na 915 tisíc korun včetně DPH (756.198,-Kč bez DPH). Z výbavy této konfigurace lze jmenovat například aktivní natáčecí BiLED přední světlomety, 18“ kola, systém jízdního režimu 2X-Mode, systém režimu motoru SI-Drive, sytém pro detekci vozu v „mrtvém“ úhlu, systém automatického brzdění při přiblížení se k překážce při couvání, přední kameru nebo audio systém s 8“ barevným displejem.

K dispozici ihned

Pro zájemce o nový vůz může být také důležitým faktorem, že importér nabízí model XV téměř okamžitě k dodání. Při nákupu do konce roku pak ještě nabídne set zimních pneumatik v ceně 43.400,-Kč zcela zdarma. V současné době se tak jedná, alespoň podle nás, o velice zajímavou nabídku, která by neměla zůstat bez povšimnutí pro ty, kteří hledají vůz s pohonem všech čtyř kol, bohatou výbavou, zajímavou cenou a nechtějí na něj čekat dlouhé měsíce.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.