Češi šetří tam, kde nemají. Výměna zanesených vstřikovačů přitom stojí desítky tisíc korun

Shell
Foto: Shell

Kdo šetří, má za tři, tvrdí známé české přísloví. Přesto nalezneme spoustu případů, ve kterých se šetření nemusí vyplatit – především v situacích, kdy se hledá úspora na špatném místě. Velmi dobrým příkladem jsou pohonné hmoty, u kterých investice do produktů vyšší kvality může zamezit poruchám, jejichž opravy stojí desítky tisíc korun.


Pokud potřebuje český motorista natankovat, má skutečně velký výběr. V České republice je kolem 4 000 veřejných čerpacích stanic, což v přepočtu na jednoho obyvatele činí z tuzemska evropskou velmoc. Přestože díky konkurenci, ale i pravidelným kontrolám České obchodní inspekce, kvalita na trhu dostupných paliv roste, měl by každý majitel automobilu zvážit, zda se mu při nákupu benzinu či nafty vyplatí šetřit každou korunu. 

Karbonové usazeniny – problém všech motorů, který není vidět 

Karbonové nečistoty, vznikající při spalování benzinu i nafty, mohou v motoru nadělat spoustu potíží. Hrozí nejen snížení výkonu, ale při výraznějším zanesení palivového systému může dojít až k omezení funkce vstřikovačů paliva, jejichž výměna či servisní dekarbonizace může majitele automobilu stát až desetitisíce korun. Záludností nesprávně fungujících vstřikovačů je i skutečnost, že běžný řidič jen velmi těžko zjistí, že je něco špatně. Odhalení často přijde až ve chvíli, kdy už je pozdě. 

Ucpané vstřikovače mohou znamenat i vyřazení vašeho auta z provozu, což vyvolává řadu nepříjemných situací. Zkuste si představit, že jste na cestě na důležitou schůzku, či jedete s celou rodinou na vysněnou dovolenou a nemůžete kvůli poruše motoru pokračovat. Kromě stresu musíte následně řešit i odtah vozu, což přináší další časové ztráty i nemalé finanční náklady. 

Investice do prevence, která se vrátí 

Je to podobné jako u potravin – u nich však Češi již dávno vědí, že co je levné, nebývá vždy nejkvalitnější a nejzdravější. A úplně stejně to platí i při tankování automobilu. Prodejci vysoce kvalitních pohonných hmot obohacují svá paliva o speciální aditiva, která sice o něco prodražují cenu těchto paliv, ale zároveň však mají velmi pozitivní vliv na čistotu motoru, která je klíčová pro jeho správný chod. 

Vysokým podílem těchto čistících aditiv se vyznačují například paliva značky Shell, vyvíjená v laboratořích v německém Hamburku. Všechna paliva Shell – napříč celým portfoliem produktů od řady Shell FuelSave až po Shell V-Power jsou plně aditivovaná a mají zásluhou svého složení schopnost zabraňovat vzniku karbonových usazenin, které se v motoru postupem času tvoří. Paliva Shell V-Power obsahují vyšší množství aditiv než základní paliva Shell – díky tomu dokonce pomáhají odstranit již vzniklé usazeniny. 

Pokud tedy chcete snížit rizika nečekaných poruch na cestách, představuje tankování kvalitního paliva z dlouhodobého hlediska tu nejlepší prevencí, kterou můžete svému vozu dopřát.

 

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.