Jak na prověření ojetého auta? Nutná je fyzická prověrka vozu i kontrola stavu tachometru

Foto: CarTrax

Při nákupu ojetého vozu je nutné zkontrolovat stav tachometru, ale také skutečný technický stav vozu. Prověření ojetého vozu odborníkem by tak mělo patřit mezi základní předpoklady toho, jak koupit ojeté auto bez rizika


Kupujete ojetý vůz? Bojíte se, že vám prodávající neřekl vše o jeho skutečném technickém stavu? Víte, že až 75 procent prodávaných ojetých vozidel může mít skrytou vadu? Statistiky dokonce uvádí, že plných 90 procent nehod může být novému majiteli zatajeno. Jak prověřit ojeté auto, když sami technice příliš nerozumíte? Řešením je využití specializované služby, která fyzicky zkontroluje konkrétní vozidlo a zároveň provede i jeho datovou prověrku v evropské databázi. V jednom balíčku tak dostanete prověření stavu tachometru, fyzickou kontrolu vozu a také záznamy o případných nehodách a pojistných událostech.

Jednou z největších platforem na fyzickou kontrolu ojetých vozidel v České republice je CarTrax. Stačí si na internetu vybrat jeden z kontrolních programů a zaplatit ho online. Obratem obdržíte QR kód se kterým se buď vy, nebo prodávající, dostaví do jednoho z desítek servisních míst po celé České republice. Technik si načte QR kód a zahájí velice podrobnou fyzickou kontrolu daného vozu. Prohlídka trvá necelé tři hodiny a zahrnuje také zkušební jízdu a napojení na diagnostiku.

Technik dále podrobně prohlédne motor, podvozek, brzdovou soustavu, tlumiče a veškerou elektroniku. Měřákem laku zároveň prověří, zda vozidlo nebylo někde opraveno po havárii a všechna data zadává do systému.

Po skončení prohlídky systém CarTrax automaticky vystaví servisní protokol, tzv. CarTrax DataList. Součastí DataListu je i přibližný rozpočet na nezbytné opravy. Snadno tak zjistíte, jestli se vám nákup takového vozu vyplatí.

Službu CarTrax objednávejte na www.cartrax.cz

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.