Nefunguje vám dálkový ovladač od auta? Přiložte ho k hlavě a půjde to

Foto: Jiří Soukup

Šílený trik, jak zvýšit dosah dálkového ovladače k autu prý skutečně funguje. Stačí si ho přiložit k hlavě jako pistoli a dosah se zvýší až o 30 procent. Divné, ale pravdivé.


Chcete si z okna otevřít dálkovým ovladačem okna u auta, aby se vám v horku vyvětralo, než do něj nasednete, jenže ouha. Slábnoucí baterie v ovladači a vzdálenost od auta jsou proti. Nezbývá než sejít pár pater, přijít k autu blíž a okna otevřít z kratší vzdálenosti. Podobná situace může nastat také například při otevírání garážových vrat. Musíte zajet až na půl metru od nich aby ovladač fungoval? Existuje jeden trik, který by měl dosah dálkového ovladače prodloužit. Upřímně, jestli to skutečně funguje, jsme osobně nevyzkoušeli, ale na internetu jsme v různých fórech našli poměrně velké množství pozitivních reakcí, které tenhle trik potvrzují, takže na tom asi něco bude. O co vlastně jde?

Podle doporučení majitelů aut, kteří tenhle trik vyzkoušeli, stačí v případě nedostatečného dosahu dálkového ovladače, přiložit dálkový ovladač k hlavě. Tělo by potom mělo zafungovat jako jakýsi zesilovač a zvýšit dosah dálkového ovládání až o 30 procent. Je to zvláštní, ale údajně to skutečně funguje. Klíč s dálkovým ovládáním by se podle návodu měl přiložit k nějaké kosti, tedy například ke spánku, bradě nebo čelu. Tím, že pokožka obsahuje poměrně velké množství vody, která rozvede signál po celé lebce, funguje lebka jako přídavná anténa a signál se tak skutečně zesílí.

Ve fórech panují také určité pochybnosti, zda takový trik nemůže být zdraví škodlivý. Negativní vliv podobného chování na zdraví člověka ale zatím nikdo neprokázal. Navíc dnes a denně přikládáme k hlavě například mobilní telefon, do ucha si dáváme bluetooth sluchátka, všude kolem nás „poletují“ různé wifi sítě, televizní signály a další elektromagnetické vlny. Přiložit si jednou za čas k hlavě dálkový ovladač od auta, nebo od garážových vrat, asi tedy žádné zdravotní riziko nebude. Hrozí ale jiné riziko. S přiloženým ovladačem u spánku budete rozhodně pro kolemjdoucí vypadat poněkud divně, s tím musíte počítat.

Vyzkoušeli jste někdy takový trik, případně máte jinou zkušenost, jak zvětšit dosah dálkového ovladače k autu? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.