Pozor na zbytkový alkohol v krvi, některé oblíbené triky totiž vůbec nepomáhají

Foto: Pixabay

Po silvestrovské noci plné alkoholu je velmi pravděpodobné, že budete mít v krvi tzv. zbytkový alkohol. Jeho odbourání se dá trochu urychlit, ale ne všechny rady stoprocentně fungují.


To, že se po silvestrovské noci cítíte dobře a střízlivě, ještě neznamená, že můžete řídit. Ranní probuzení po silvestrovské noci může být pro někoho krušné. Obzvláště, potřebuje-li se posadit za volant. V krvi totiž můžete mít ještě nemalé množství tzv. zbytkového alkoholu. Za normálních okolností sice poklesne hladina alkoholu v krvi v průměru o 0,2 promile, ale u každého jedince se tato hodnota liší. 

Vstřebávání alkoholu závisí od výšky, pohlaví, hmotnosti, ale také psychického rozpoložení
MUDr. Karel Břízovský

Mezi populací kolují „zaručené“ triky, jak hladinu alkoholu snížit v rychlejším čase, ale ne všechny skutečně fungují. Je totiž třeba rozlišit, jestli konkrétní postup a trik způsobí spíše fyzickou pohodu daného člověka nebo jestli skutečně sníží hladinu alkoholu v krvi. Takovou první pomocí je dostatečný příjem tekutin. Ne každý to po ránu snese, ale doporučuje se například šťáva z citrusů, protože vitamín C odbourávání alkoholu napomáhá. Ideální je také tableta multivitamínu s obsahem magnezia, protože alkohol vyplavuje z těla minerály. 

Tohle není překvapení - opilí řidiči bourají nejčastěji na Plzeňsku a na Moravě
Couvat prý umí každý chlap, ale přitom skoro všichni dělají chybu, kterou žena neudělá

Jestli vám to žaludek dovolí, rozhodně se dobře nasnídejte. Jídlo pomáhá navázat na sebe zbytky alkoholu, zkušení „flamendři“ navíc doporučují kyselé potraviny, jako jsou třeba utopenci nebo kyselé rybičky. Trochu pomůže ale i obyčejná káva nebo nápoj s obsahem kofeinu. Ten totiž působí jako diuretikum a urychluje vylučování alkoholu z těla. Když k tomu přidáte ještě alespoň půlhodinovou procházku na čerstvém vzduchu, mělo by se odbourávání alkoholu urychlit. 

Co naopak příliš nefunguje je například mýtus, že když se před mejdanem dobře najíte, nejlépe nějakým mastným jídlem, nebudete tolik opilí. Chyba lávky, v takovém případě se bude alkohol dostávat do krve „pouze“ o něco pomaleji, ale rozhodně ho ráno v krvi nebudete mít méně. 

Nejen po silvestrovské noci je proto dobré zkontrolovat hladinu alkoholu v krvi alkoholtesterem, který se dá pořídit za pár stokorun. Za ty ušetřené tisíce na případné pokutě a odebrání řidičského průkazu to rozhodně stojí.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.