Řidička v centru Prahy spoléhala na to, že ji před odtahem ochrání prázdný kelímek s kávou

Foto: Jan Smékal

Internet je plný „zaručených rad“ jak zabránit odtažení vozu při parkování na zakázaném místě. Jedna z těch na první pohled uvěřitelnějších například říká, že stačí dát kelímek s kávou na palubní desku


Smysl kelímku s kávou na palubní desce má podle internetových diskuzí spočívat v tom, že se policista, potažmo odtahová služba, nebude chtít dostat do sporu s řidičem na téma rozlité kávy v interiéru vozu a poškození třeba sedadel nebo palubní elektroniky. Na to pravděpodobně spoléhala i řidička v centru Prahy, která zaparkovala svůj Rover na zákazu zastavení u pražského Národního divadla.

Na palubní desku si dala kelímek od kávy. Podle mě byl ale prázdný. Vytáhla ho totiž z odkládací schránky
Anna L; Obyvatelka městské části Praha 1

Jestli kelímek od kávy umístila řidička na palubní desku s úmyslem vyhnout se odtahu, samozřejmě nevíme. Je ale pravda, že tu a tam to někteří řidiči zkouší. Věří totiž, že finta funguje. Je to ale jeden velký omyl. Policisté, resp. strážníci městské policie, mají při odtahu vozidla povinnost prověřit, zda se ve vozidle nenachází nějaká osoba nebo zvíře. Kde je však ve voze umístěn kelímek s kávou, případně třeba plato vajíček, to skutečně neřeší. Jestliže tedy vozidlo tvoří překážku silničního provozu a ohrožuje tak jeho bezpečnost a plynulost, odtah nařídí. V tomto se tedy řidička Roveru přepočítala a auto jí bylo během několika minut odtaženo.

Podle kolemjdoucí chodkyně Anny L., která shodou okolností bydlí už desítky let v blízkém domě, parkují na tomto místě vozidla velmi často a velmi často je také odtahová služba odtahuje. „Odtahovka sem jede skoro vždycky na jistotu,“ říká s úsměvem paní Anna, které bylo divné, proč si pohledná slečna položila kelímek od kávy na palubní desku a odešla. Pravděpodobný smysl tohoto triku jí vysvětlil až policista, který byl přítomen odtahu.

Fintu s kelímkem položeným na palubní desce tedy rozhodně nezkoušejte. Rozhodně alespoň ne s plným kelímkem. Při odtahu se kelímek totiž asi skutečně převrátí a jeho obsah se vyleje. Šance na úspěch při případném sporu s odtahovou službou je ale téměř nulová. Navíc za ty náklady s následným čištěním auta takováto „finta“ rozhodně nestojí.

Slyšeli jste o fintě s kelímkem na palubní desce, případně o nějaké jiné, která má odradit strážníky od nařízení odtahu? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.