Rozbil vám kamínek čelní sklo? Dočasně pomůže postup, který zná každá žena

Foto: Jan Smékal

Přiletěl vám na čelní sklo kamínek a udělal na něm prasklinu? Je sice malá, ale než dojedete domů, můžete mít prasklinu přes celé okno. Dočasně to však můžete vyřešit postupem, který zná snad každá žena.


Malá prasklinka na čelním skle? Možná jste si ji ani nevšimli. Nebo ano, ale nenapadlo vás to nějak řešit. Ale pozor, taková zanedbaná prasklina se může zle vymstít. Někdy stačí najet párkrát na obrubník, nebo „spadnout do díry“ a z malé pavučinky na skle se může stát prasklina přes celé čelní sklo. V takovém případě pak nezbyde nic jiného, než vyměnit celé sklo. Ceny těch s vyhříváním ale nejsou nijak nízké. Ony nejsou tedy nízké ani ceny těch bez vyhřívání. Jestliže tedy chcete předejít nákladné opravě, zkuste v případě malého poškození postup, který zná každá žena.

K opravě prasklin na čelním skle lze totiž použít průhledný lak na nehty. Je to trik, který zná každá žena, když se jí zatrhnou punčochy. Jednoduše se nanese průhledný lak na nehty na zatrženou punčochu, aby se trhlina dále nerozšiřovala. Stejně to funguje i na prasklinku na čelním skle. Ale pozor, v žádném případě se nejedná o trvalou opravu. Tenhle postup by měl spíše zabránit tomu, aby se drobná prasklinka, kterou lze ještě opravit v servisu speciálním postupem, rozšířila přes celé sklo, kdy potom o nějaké opravě už nemůže být ani řeč. Je-li to proto jenom trochu možné, vyzkoušejte vše, abyste dojeli do servisu jenom na „malou“ opravu. I kdyby to měla být takováto zvláštní rada.

Ani při takovém postupu ale nemáte rozhodně vyhráno. Jsou sice známy situace, kdy „pavučinka“ na skle vydržela beze změny i několik měsíců, v našem článku jsme ale před pár dny také popsali situaci, kdy se z malé prasklinky stala prasklina přes celé sklo během několika málo kilometrů. Řidiči pak nezbylo, než vyměnit celé sklo. Lak na nehty sice není žádná výhra a zaručená rada, ale nic se tím zkazit nemůže. Jestliže ho tedy bude mít vaše spolujezdkyně v kabelce, neváhejte ho použít. Může vám to ušetřit spoustu peněz.

Máte nějakou vlastní zkušenost s vyřešením problému s prasklinou na čelním skle? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.