Máte problém vjet na centimetr přesně ke zdi do garáže? Pomůže obyčejný tenisák

Foto: Mojmír Bída

Už žádný odřený nárazník. Pokud máte problém odhadnout, jak daleko jste do garáže dojeli, pomůže vám obyčejný tenisák. Během deseti minut si vyrobíte pomůcku, díky které zajedete ke zdi na centimetr přesně.


Možná to znáte z domova. Garáž je dlouhá tak akorát na vaše auto, a aby se bez problémů stáhla roleta, je nutné autem zajet ke zdi skoro na centimetr přesně. A to někdy bývá oříšek i pro zkušené řidiče. Třeba při návratu v noci, nebo když je čelní sklo mokré od deště. Přesný odhad vzdálenosti pak může být zkreslený, což může skončit třeba odřeným nárazníkem. Někteří majitelé garáží si proto na zadní stěnu přidělají například půlku starého basketbalového míče, případně si na boční zeď nakreslí nějakou tu značku. Existuje ale jedno elegantnější řešení. 

Stačí k němu obyčejný tenisák. Nejlépe nový, zelený a čistý, a dostatečně dlouhý provázek. Tenisák propíchněte skrz a protáhněte nějakým drátkem provázek. Na konci udělejte uzel, aby tenisák z provázku nesklouzl. Následně zavěste pomocí provázku tenisový míček na strop tak, aby spočíval na vašem čelním skle, až dojedete na požadovanou vzdálenost ke zdi vaší garáže. Tenisák se jen lehce dotkne čelního skla a vy budete vědět, že máte před nárazníkem například posledních pět centimetrů. Už nikdy nebudete muset hádat, kolik centimetrů vám chybí do okamžiku, kdy si nárazník odřete. 

Takové řešení je navíc pohodlnější a lepší, než přidělávat na zeď starý míč, nebo na podlahu či na zeď malovat různé značky. Už jenom proto, že v případě nutnosti lze změnu vzdálenosti upravit velice snadno. Stačí jenom zkrátit nebo povolit provázek, na kterém tenisák visí. Ovšem pozor, toto řešení nelze většinou použít v garáži, jejíž roletová vrata se nerolují do boxu nad vjezdem, ale „natahují“ se v ližinách po celé části stropu. V takovém případě by asi nebylo kam tenisák pověsit. 

I tady existuje řešení, je ale rozhodně dražší, než zmíněný tenisák na provázku. Jde o infračervenou závoru, kterou namontujete na boční zdi garáže. Jakmile auto protne v požadované vzdálenosti paprsek závory, zařízení pípne, podobně jako třeba couvací senzory, nebo se může rozsvítit červené světlo. Vše pak už záleží jenom na vašich preferencích a samozřejmě také na stavu peněženky. 

Mátě garáž „jen tak tak“ na vaše auto? Jak se vám daří zajíždět až ke zdi? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.