Rozestupy dva metry, podjíždění, vybržďování. Na českých dálnicích roste agresivita

Foto: Jiří Soukup

Agresivita řidičů na českých dálnicích narůstá. Stačí najet v ranní špičce na dálnici, například mezi Mladou Boleslaví a Prahou, a budete si připadat jako v akční hře, kde zvítězí ten, kdo dojede bez nehody až do Prahy.


Ranní cestování autem do práce se pro mnohé řidiče na českých dálnicích stává tzv. „noční můrou“. Důvodem je chování čím dál tím větší množiny řidičů, kteří nerespektují ani elementární pravidla silničního provozu a na dálnici se chovají jako na závodním okruhu nebo na silnicích nějaké „banánové“ republiky.

Není proto bohužel výjimkou například situace, kdy řidič předjíždějící pomalejší vozy v levém dálničním pruhu nevidí ve zpětném zrcátku ani přední světla auta jedoucího za ním. Necelý  dvoumetrový odstup ale může být v rychlostech, které atakují maximální povolenou rychlost na českých dálnicích, v krizové situaci doslova fatální. Při průměrné reakční době jedné sekundy ujede totiž vozidlo při stokilometrové rychlosti plných 28 metrů než vůbec začne brzdit.

Dalším velmi nebezpečným jevem, který se na dálnicích objevuje čím dál tím častěji, je podjíždění. Nedávno například skončil řidič Octavie na mladoboleslavské dálnici v hodinách poté, co ho vytlačil do svodidel řidič podjíždějícího vozidla, který už nestačil zpomalit před kamionem najíždějícím v přípojném pruhu od benzínové pumpy. Jenom zázrakem řidič Octavie dvojité hodiny ustál bez zranění a poškození vozidla. Podjíždějící řidič samozřejmě ujel.

Frustrace řidičů se projevuje i v tzv. „vychovávání“ ostatních řidičů. Nejčastější prostředek k takové výuce bývá na dálnicích vybržďování. To ovšem může skončit tragickou nehodou, které již české dálnice bohužel také zaznamenaly.

Doporučení tedy zní – raději vyjet o deset minut dříve, než se snažit riskantní a bezohlednou jízdou získat nějakou tu minutu navíc. Mnohdy je totiž taková ušetřená minuta vykoupena cenou, kterou není ochoten nikdo zaplatit. Lidským životem.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.