Vysoká spotřeba není jen otázkou stylu jízdy. Příčinou může být i špatná kondice motoru, například kvůli zanesení karbonem

Foto: Shell

Vysoká spotřeba je nepřítelem každého řidiče – přináší totiž samá negativa. Kromě vyšších nákladů na provoz vozu s sebou nese také nárůst emisí nebo třeba časovou ztrátu, protože motorista musí častěji tankovat. Příčin vysoké spotřeby přitom může být hned několik a nemusí jít jen o nesprávný styl řízení.


Pojmy jako „řídí s těžkou nohou“ či „jezdí stylem brzda-plyn“ zná asi každý motorista. Proto zřejmě není třeba podrobněji vysvětlovat, proč se tyto výrazy často pojí s vysokou spotřebou benzinu či nafty.

Nesprávný styl jízdy bývá nejčastější příčinou zvýšené potřeby vašeho vozu spalovat vyšší objem paliva, čímž trpí hlavně vaše peněženka ale i životní prostředí (s vyšší spotřebou rostou emise vašeho vozu), a navíc se také musíte smířit s častějším tankováním.

Zvýšená spotřeba jako předzvěst velkých potíží

Vyšší spotřeba však může indikovat mnohem vážnější problém – zanesení motoru vašeho automobilu karbonem. A když tento problém nastane, je důležité jej řešit co nejdříve – jinak totiž hrozí ucpání vstřikovačů a jejich poškození. To může mít za následek ztrátu výkonu, v horším případě až nepojízdnost vašeho vozu a následnou nákladnou opravu v řádu desítek tisíc korun.

Co tedy můžeme dělat, abychom se zanesení karbonem vyhnuli? Nejlepším lékem je vždy prevence. Existují různé způsoby, jak zanesení motoru předcházet. Kromě zapracování na stylu jízdy, bychom také měli uvažovat nad tím, co tankujeme. Skvělou prevencí je totiž tankování kvalitního paliva od ověřeného prodejce, který prodává benzin či naftu s vysokým podílem čistících aditiv, zamezujících zanesení motoru karbonem.

Kvalitní paliva mohou předcházet vzniku usazenin a odstraňovat již ty vzniklé

Příkladem takových paliv jsou produkty značky Shell. Všechny pohonné hmoty Shell jsou vybaveny technologií se speciálním poměrem čistících aditiv, která mají za úkol zamezovat tvorbě karbonových usazenin ve vašem motoru. A co více – paliva řady Shell V-Power dokážou díky vyššímu podílu čistících aditiv dokonce eliminovat již vytvořené usazeniny v klíčových částech palivového systému.

Zásluhou toho jsou paliva řady Shell V-Power velmi vhodná i pro vozy starší deseti let, které mohou karbonovými usazeninami trpět ve vyšší míře než nové automobily.

Nepříjemnosti spojené se zaneseným motorem jsou velmi dobrým důvodem k přemýšlení nad tím, jaké palivo bychom měli našemu vozu na cestách dopřát. V případě sázky na vysoce kvalitní paliva totiž můžeme v dlouhodobém horizontu ušetřit nemalé částky za služby autoservisu.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.