Vyzkoušeli jsme skvělý nápad jak zprovoznit zamrzlé ostřikovače během jediné minuty

Foto: Jiří Soukup

Stalo se to určitě každému. V nádržce na vodu do ostřikovačů zamrzla voda a ostřikovače nefungují. Vtipný nápad je zprovozní během jediné minuty. Osobně jsme to vyzkoušeli a skutečně to funguje.


Foto: Jiří SoukupZamrzlá voda v nádržce na ostřikovače je velmi nepříjemná záležitost. Obzvláště když na to řidič přijde až během jízdy. To pak nezbývá než co nejdříve zastavit u nejbližší benzínové pumpy a snažit se skla očistit, případně nalít do nádržky nemrznoucí směs. Ta ale sama o sobě zmrzlou vodu v nádržce nerozmrazí. Určitě tedy ne v nějakém krátkém čase. Jestliže ale s nemrznoucí kapalinou uděláte malý trik, zprovozníte ostřikovače během minuty.

Tenhle fígl jsem osobně vyzkoušel při venkovní teplotě -6°C a ostřikovače začaly fungovat během necelé minuty
Jiří Soukup; TestyOjetin.cz

Stačí totiž nemrznoucí kapalinu ohřát těsně pod bod varu, aby se z kapaliny neodpařil alkohol, který je v ní obsažen, a co nejrychleji nalít do nádržky. Chemické složení nemrznoucí kapaliny společně s její relativně vysokou teplotou rozmrazí zmrazky, které jsou v nádržce. Je ale nezbytné zároveň spustit ostřikovače, aby se alespoň trochu teplé směsí dostalo do hadiček a samotných trysek. Jestliže se to nepovede napoprvé, druhý pokus již bude určitě úspěšný.

Učitel autoškoly vysvětluje, jak vyjet ze závěje. Zvládnout to může i začátečník, musí se ale zout
Majitelé dieselů by měli v těchto dnech zbystřit. Hrozí, že svá auta nenastartují

Nemáte-li po ruce nemrznoucí směs, lze samozřejmě použít i obyčejnou vodu a vroucí jí nalít do nádržky. Ale pozor na dvě věci – nádržka je plastová a proto se doporučuje nechat vodu alespoň trochu zchladit. Tou druhou věcí, na kterou je potřeba si dát pozor je fakt, že horkou vodou sice pravděpodobně led rozmrazíte, ale další jízdou v mrazivém počasí může voda opět zamrznout. Co nejdříve proto zastavte u pumpy a dolijte nádržku nemrznoucí směsí.

S horkou vodou také opatrně při rozmrazování skla. Ačkoliv je notoricky známo, že velký teplotní šok může způsobit prasknutí skla, je stále hodně řidičů, kteří by zamrzlé sklo takto rozmrazovali. Lepší nápad, jak čelní sklo rozmrazit ale najdete v našem článku Odstranění námrazy z čelního skla zvládnete i bez škrabky za pouhých 30 sekund.

Máte nějaký další nápad, jak rozmrazit vodu v nádržce na ostřikovače? Napište nám váš tip na info@testyojetin.cz. Ten nejlepší nápad zveřejníme

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.