Vyzkoušeno. Upatlané sklo od lepivého pylu pomůže odstranit černá limonáda

Foto: Jan Smékal

Každý určitě zná nějaký trik se známou černou limonádou. Některé jsou hlouposti, jiné však docela fungují. Mít jednu plechovku v garáži se ale může docela hodit. Obzvláště v tomto pylovém období


Internet je plný různých triků, co vše se dá se známou černou limonádou dělat. Je považována za metlu lidstva, ale také za „zázračný“ prostředek, který dokáže pomoci v různých situacích. Dokonce i někteří doktoři v minulosti radili maminkám, aby dětem při žaludečních potížích dávali lžičku této světoznámé limonády. Jestli to funguje, nevíme, ale na internetu jsme našli pár dalších zajímavých triků, které lze použít i na auto. Cola totiž dokáže vylepšit na autě docela hodně, zázračný recept to ale není.

Za mě to je hloupost, akorát si upatlám auto od sladké limonády
Vilém P.; Praha

Prvním zajímavým tipem je použití coly jako čistícího prostředku na čelní sklo, když je ušpiněné od hmyzu a lepivého pylu. Je pravda, že rozmázlé a zaschlé mušky se z čelního skla dostávají docela obtížně a většinou na to stěrače a ostřikovače nestačí. Jeden tip proto radí polít sklo colou. Ale pozor, abyste si nepolili i karoserii. Ta by potom byla nejen upatlaná, ale to co bude pozitivně působit na odstranění mušek ze skla, by ne zrovna pozitivně působilo na plasty nebo lak vozu. Vyzkoušeli jsme to, a skutečně to funguje. Jen dejte opravdu pozor na to, abyste si neupatlali karoserii. A jak to, že limonáda funguje na odstranění nečistot ze skla?

Jde o sodu, která je v limonádě obsažena. Ta pomáhá rozpustit nečistoty na čelním skle, které by následně měly jít bez problémů odstranit obyčejnou houbičkou na nádobí. Následně stačí sklo umýt vodou s běžným saponátem, a je hotovo. Jeden „vynálezce“ na internetu dokonce doporučuje přidat několik decilitrů coly do nádržky na vodu do ostřikovačů, my to ale rozhodně nedoporučujeme. Za prvé si myslíme, že to nebude fungovat, a za druhé jsme si jisti, že určitě není dobrý nápad nechat si stříkat, byť naředěnou, colu na karoserii.

Druhým tipem k využití coly v garáži je její částečná schopnost pomoci s odstraněním rzi. Ale pozor – rozhodně nepočítejte s tím, že lze pomocí coly odstranit rez, která na kovové části vozu působí několik let. Jde spíše o možnost odstranit drobnou povrchovou rez, která se může vytvořit například na náraznících starých aut, nebo třeba na poklicích kol.

Všechny tyhle nápady ale berte spíše jako zajímavosti, než jako zaručené návody, jak vyčistit sklo, nebo odstranit rez z poklic auta. Netvrdíme, že to vždy funguje. Jen říkáme, že to někdo považuje za zajímavou alternativu k tradičním postupům. Naše zkušenost ale potvrdila, že minimálně mušky a lepivý pyl odstraní cola z čelního skla poměrně spolehlivě.

Máte nějakou podobnou zkušenost s colou? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.