Zadali jsme umělé inteligenci, aby vybrala rodinný vůz pro čtyřčlennou českou rodinu. Octavii překvapivě nevybrala

skoda-octavia-kombi-scout-4x4-diesel
Foto: Jan Smékal

Zvládne umělá inteligence vybrat vhodné rodinné auto pro konkrétní potřeby čtyřčlenné české rodiny? Zkusili jsme to. Výsledek nás sice trochu překvapil, ale po delší úvaze jsme zjistili, že vybrala asi správně.


Do zadání jsme umělé inteligenci zadali požadavek na výběr rodinného vozu pro čtyřčlennou rodinu s dětmi ve věku 7 a 11 let a středně velkým psem. Rodinu jsme definovali jako sportovně aktivní, pravidelně jezdící na výlety po České republice i do zahraničí. Do preferencí jsme zadali také vysokou užitnou hodnotu, nízkou spotřebu, velký zavazadlový prostor a zároveň jsme chtěli, aby z výběru byly vyřazeny elektromobily a vozy s hybridním pohonem.

A výsledek? Interně jsme se sázeli, že umělá inteligence doporučí model Škoda Octavia 2,0 TDI ve verzi kombi, případně Hyundai i40 ve stejné karosářské variantě. Zmýlili jsme se. Výběr byl úplně jiný, než jsme čekali, ale ve finále jsme se shodli, že dává jistou logiku. A co tedy AI doporučila? Tady jsou její tipy:

Škoda Kodiaq

Škoda Kodiaq je skvělým výběrem pro české rodiny, které potřebují prostorný a spolehlivý vůz. S pěti až sedmi sedadly nabízí dostatek místa pro celou rodinu i psa. Kodiaq je vybaven moderními technologiemi a bezpečnostními prvky, což zajišťuje bezpečné cestování na dlouhé vzdálenosti. Jeho nízká spotřeba paliva a robustní konstrukce jsou dalšími důvody, proč je tohle auto ideální volbou pro větší rodinu. Doporučuji však spíše naftovou verzi, než benzínovou. 

Volkswagen Tiguan

Volkswagen Tiguan je kompaktnější volbou, která nabízí skvělý výkon a manévrovatelnost. Navzdory svým menším rozměrům poskytuje dostatek prostoru pro děti, psa i zavazadla. Tiguan se pyšní nízkou spotřebou paliva, což je pro rodiny, které často cestují, klíčovým faktorem. Moderní interiér a bezpečnostní prvky dělají z Tiguanu skvělou volbu pro váš rodinný výlet. 

Ford Kuga

Ford Kuga je dalším vynikajícím modelem pro české rodiny. Toto SUV kombinuje sportovní vzhled s prostorným interiérem a pokročilými technologiemi. Kuga je vybavena úspornými motory, což znamená nižší náklady na palivo při delších cestách. Bezpečnostní prvky, jako je například asistenční systém pro parkování a varování před kolizí, poskytují větší míru bezpečnosti pro celou rodinu. 

Při výběru rodinného auta je důležité vzít v úvahu potřeby celé rodiny. Škoda Kodiaq, Volkswagen Tiguan i Ford Kuga jsou tři vynikající možnosti pro českou rodinu, která chce spojit komfort, bezpečnost a ekonomičnost. S těmito vozy můžete bezpečně vyrazit na výlety po České republice i do zahraničí. Vzhledem k zadání doporučuji při výběru uvažovat spíše nad dieselovými verzemi, ale ani s benzínovými motory neuděláte špatně. Jen u nich počítejte s trochu vyšší spotřebou. 

Jak často je potřeba provádět servis rodinného vozu?

Většinou je doporučeno provádět pravidelný servis každých 10 000 až 15 000 kilometrů nebo jednou ročně. To zajišťuje optimální výkon, bezpečnost a do budoucna i výhodnější prodej takového vozu. 

Kolik místa potřebuji pro cestování se psem a dětmi?

Ideálně byste měli vybrat vůz s minimálně pěti sedadly, abyste zajistili dostatek místa pro děti, psa a zavazadla. Větší SUV, jako Škoda Kodiaq nebo Ford Kuga, jsou skvělými možnostmi. Pro větší rodinu se hodí sedmimístná provedení, ovšem je potřeba mít na paměti, že v plném obsazení většinou nezbyde moc místa pro zavazadla. 

Má výběr motoru vliv na spotřebu paliva?

Ano, volba motoru může pochopitelně ovlivnit spotřebu paliva. Dieselové motory obvykle nabízejí lepší spotřebu na dálnici, zatímco benzinové motory jsou vhodnější pro městské jízdy. Poraďte se proto s prodejcem ohledně nejlepší volby pro vaše potřeby.

Jaké je vaše ideální rodinné auto? Souhlasíte s tipy od umělé inteligence? Napište nám do diskuze. A jestli se vám náš článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál. Děkujeme.

 

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.