Indové stvořili Škodu Rapid ve verzi kabriolet

Kabriolet postavený na bázi modelu Škoda Rapid
Foto: ŠKODA Auto

Vozy ve verzi kabriolet nejsou stále na českých silnicích ničím běžným. Přesto by právě kabriolet, postavený na základě již v Česku nevyráběného modelu Škoda Rapid, mohl české silnice oživit. Bohužel neoživí.


Akademie společnosti Škoda Auto Volkswagen India Private Limited (SAVWIPL) představila svůj vůbec první projekt studentských vozů. Tým tvořený studenty 3,5letého oboru mechatronika svou prvotinu pojal jako kabriolet vytvořený ze sedanu Škoda Rapid.

Že si studenti s vozem vyhráli, je patrné z několika zajímavých detailů. Jde například o výsuvný znak Škoda na kapotě, elegantní LED osvětlení na přední masce nebo osvětlený nápis Škoda na víku zavazadlového prostoru. Nechybí řada sportovních vizuálních prvků jako černý paket doplňků se žlutou linkou nebo žlutě lakované brzdové třmeny.

Řada úprav se odehrála také v interiéru, kde rádio nahradil moderní dotykový infotainment ve stylu tabletu. Technickou výzvou byla nutnost integrovat bezpečnostní pásy do předního sedadla, protože kabriolet nemá B-sloupky. Sedadla dostala potahy ze špičkové šarlatové kůže a všechno pak podtrhuje zvuk motoru, který o sobě dává patřičně vědět díky sportovnímu výfukovému systému.

„Jsme rádi, že můžeme v Indii představit projekt studentského vozu, díky němuž mají žáci odborných škol jedinečnou příležitost navrhnout a vytvořit vůz svých snů přestavbou některého z modelů Škoda a doplnit jej inovativními nápady. Projekt zapadá do našeho závazku vychovávat talenty a podporovat inovace v indickém automobilovém průmyslu,“ řekl Piyush Arora, generální ředitel a předseda představenstva SAVWIPL.

Český vzor

Vzorem pro indický debut je český Azubi Car, projekt, který každoročně pořádá Střední odborné učiliště strojírenské už od roku 2013. Každý ročník projektu probíhá po dobu jednoho školního roku a zapojují se do něj především žáci třetích ročníků. Projekt cílí na rozvoj odborných kompetencí, prohloubení praktické výuky a v neposlední řadě na podporu týmové práce.

Vše začalo před deseti lety malým městským vozem Citijet, letos se studenti pochlubí už devátým vozem Azubi – půjde o zajímavé pojetí elektrického SUV Enyaq iV ve znamení kombinace mobilní kanceláře a pohodlného vozu pro pobyt a přespávání v přírodě.

Základem je Rapid

První indické žákovské auto je kabriolet postavený na základě modelu Škoda Rapid, který byl vůbec prvním vozem vyvinutým specificky pro indický trh. Rapid pro Indii se vždy technicky lišil od vozů nabízených v Evropě. Sedan vyráběný v závodu v Púně stojí na platformě PQ25, která byla základem pro malé a kompaktní vozy koncernu Volkswagen ještě před současnou platformou MQB.

Líbí se vám kabriolet postavený na základě modelu Škoda Rapid? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.