Apple chystá elektromobil a asi vymění Hyundai za automobilku KIA

Foto: Jan Kuss; Pixabay

Zvěsti o vývoji elektrického vozidla společností Apple se šíří už roky. Nyní ale Apple údajně jedná s automobilkou KIA a chystá se uzavřít smlouvu v hodnotě 3,6 miliardy dolarů.


Říká se, že tato částka by pokryla náklady na vývoj nového elektrického vozidla a vytvoření výrobní linky v závodě korejské automobilky, konkrétně ve West Pointu v Georgii. Generální ředitel společnosti Apple Tim Cook to připustil již v roce 2017, kdy uvedl, že autonomie je „základní technologií, kterou považujeme za velmi důležitou“ a že její vývoj je „matkou všech projektů AI“. Poté co se na vývoj automobilu od Applu mediálně trochu zapomnělo, tak v poslední době tento projekt nabývá na velkém významu. 

 V lednu jsme se například mohli dočíst, že Apple jednal s automobilkou Hyundai o možném uvedení konceptu na trh již v roce 2022 a zahájení výroby v roce 2024. Nicméně Hyundai tyto dohady uklidnil s tím, že se jednalo o jednu z několika různých společností, se kterýma Apple jedná a nebylo dosaženo žádného finálního rozhodnutí. Nicméně aktuální zpráva o zapojení značky KIA je podle různých zdrojů věrohodnější, a to i díky velkému objemu těchto zpráv a také tím, že KIA patří do skupiny Hyundai Motor Group. Cena akcií KIA i díky těmto informacím vzrostla o 14,5 procenta.

Volkswagen skončil s výrobou elektrického Golfu. Nahradí ho ID 3 s cenou pod 30 tisíc euro
 

Pokud dohoda projde, mohl by KIA West Point Assembly Plant zpočátku vyrábět 100 000 vozidel ročně s potenciálem rozšířit se až na 400 000 vozidel ročně. V současnosti vyrábí 340 000 vozidel ročně. Co se týká konkrétních informací o případném novém automobilu, tak zatím není známo více méně nic. Je ale pravděpodobné, že by automobil využíval novou platformu E-GMP, která bude použita u nového Ioniq 5, nebo u sériové verze konceptu KIA Imagine Concept.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.