Arogantní „frajer“ v BMW předpisy neřeší. Proč taky. Klesla by mu autorita a pokuty jsou směšné

Arogantní řidič BMW v Praze
Foto: Jiří Soukup

Majitelé aut s modrobílou vrtulkou v logu se často stávají předmětem mediálního zájmu pro svoje chování na silnicích. To totiž mnohdy hraničí s totální arogancí a pocitem nadřazenosti. Nebo to tak není?


Možná jste si toho také všimli. Titulky, jak někdo v BMW udělal to a to, jak řidič v BMW havaroval, jak BMW stojí na přechodu pro chodce, místě pro invalidy, překračuje rychlost, blokuje tramvaj atd., atd. Dlouho jsme podobným zkratkám odolávali ale nejde to. Opravdu ne. Projděte se po Praze, podívejte se jaké značky vozů, resp. jejich řidiči, dělají ty nejokatější a nejdrzejší přestupky, a napište nám do diskuze, jak to vidíte vy.

Pár metrů a spousty přestupků

Já jsem dnes šel pěšky z Národní třídy na Betlémské náměstí v Praze. Hned na Národní třídě stálo BMW na přechodu, v ulici Na Perštýně další BMW parkovalo v hranici křižovatky, no a na rohu Vladislavovy a Purkyňovy ulice stálo mastodontní SUV stejné značky, navíc s přihlouplou RZ na přání, na chodníku tak, že maminka s kočárkem kolem něj prošla jen tak tak. Tohle auto už jsem musel vyfotit. Tolik arogance se opravdu jen tak nevidí.

Arogance se jim vyplácí

Proč se tohle děje? Důvody vidím v tom, že pravděpodobnost postihu je velice malá a výše případné pokuty ještě menší. Ano, v tomto případě by řidiči rozhodně hrozilo odtažení auta, ale očividně se takový risk některým řidičům vyplácí. Policistů po ulicích moc nechodí a riziko odtažení tak není příliš vysoké. Bohužel.

Mnichov není Praha. Bohužel

Ne snad, že by řidiči jiných značek nedělali přestupky. Ale skutečně si nemohu vybavit, že bych takto arogantně zablokovat chodník viděl například řidiče Dacie, Renaultu, Kia nebo Hyundai. Bylo by zajímavé udělat na toto téma nějakou sociologickou studii. Je totiž zvláštní, že by určitá značka automobilu přitahovala jenom řidiče, kteří si s předpisy nedělají žádnou hlavu. A ještě jedna poznámka na závěr. Zkuste se projít centrem Mnichova. Na chodníku tam takhle „na pána“ neparkuje nikdo. Tam totiž značka vozu s chováním řidiče nijak nesouvisí. Zajímavé…

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.