carVertical: Nejvíce se krade Škoda Octavia, nejčastěji poškozeným autem pak bývá BMW

Jak správně zaparkovat - Ilustrační foto
Foto: carVertical

Trh s automobily se každým rokem rychle mění, ale některé nekalé praktiky a podvody prodejců aut zůstávají stále stejné a nemění se. Společnost carVertical sestavila výroční zprávu, obsahující výroční statistiky a přišla s pěti zajímavými fakty


1.   Nejvíce poškozené auto na trhu – to je značka BMW 

Statistika škod na vozidlech, evidovaná společností carVertical, je velice zajímavá. Součet všech škod totiž představuje sumu ve výši 3 282 580 416 EUR. Zajímavé však je, že ne všechny značky vozidel jsou součástí vážných nehod. Pro někoho tak nemusí být velkým překvapením, že podle těchto dat jsou vozy značky BMW na prvním místě v seznamu poškozených aut. Až 47,77% všech vozidel BMW na trhu totiž bylo nějakým způsobem poškozeno. Naopak – podle stejné metodiky pouze 29,53% vozů značky Fiat se nedokázalo vyhnout kolizím, resp. nějakému poškození. 

2.   Podvody s tachometry a stavem najetých kilometrů jsou stále velmi časté

Až 18,5% kontrolovaných aut mělo změněný stav tachometru. Podle zpráv o historii automobilů, vygenerovaných během roku, patří právě „stáčení” najetých kilometrů mezi nejběžnější způsoby, jak mohou kupující naletět neférovým prodejcům. Plných 18,5% všech zpráv v letošním roce vykazovalo známky manipulace s počítadlem kilometrů. V číselném vyjádření je to plných 7 112 444 874 km, o které byly přetočeny tachometry prověřovaných vozidel. 

3.   Nejčastěji odcizené vozidlo: Škoda Octavia 

V roce 2021 zloději pokračovali v krádežích a pochybní prodejci nadále nabízeli auta, která od nich získali. Nejlepší způsob, jak se vyhnout odcizeným autům, je zkontrolovat si historii auta. V loňském roce společnost carVertical vygenerovala 672 zpráv pro auta, která byla označena jako „ukradená“. Z těchto údajů vyplynulo, že nejvíce kradeným modelem auta byla Škoda Octavia s 38 ukradenými vozidly. Podle těchto zpráv je pravděpodobnost krádeže Octavie 3,75x vyšší než například u vozu BMW řady 3. To znamená, že majitelé Škodovek by měli být mimořádně opatrní a dobře o svá auta pečovat a zajistit je. 

4.   Oblíbená vozidla v 2021: BMW, Volkswagen a Audi 

Na základě údajů z prověrek vozidel jsou právě vozy značek BMW, Volkswagen a Audi mezi zájemci o ojetý vůz nejoblíbenější. Dohromady totiž tvoří poměr až 13% ze všech prověřovaných vozidel. Konkrétně například BMW řady 3 je mezi zákazníky velmi oblíbené a představuje přibližně 5% všech zpráv o historii od carVertical. Modely VW Passat a Audi A4 jsou za "trojkovým bavorákem" v těsném závěsu. Další oblíbené modely aut na tomto seznamu jsou potom BMW řady 5, VW Golf, Audi A6, Škoda Octavia, Mercedes-Benz třídy E, Opel Astra, Mercedes-Benz třídy C, Ford Focus, Audi A3, BMW X5, Škoda Superb a BMW řady 1. 

5.   Nejstarší z kontrolovaných modelů aut jsou BMW 

Na trhu ojetin se nabízí více starých BMW, než je tomu u jakékoli jiné značky. Plných 40,38% vozů značky BMW, které byly v loňském roce prověřeny, bylo vyrobeno v letech 1990 až 2010. V případě VW a Audi jsou tyto podíly jen v hodnotě 14,56% a 19,97%. A procento starších aut u výrobců, jako je například Citroën, klesá ještě níže – pouhých 10,92%. Zaměříme-li se na novější vozidla značky BMW, vychází z toho tato renomovaná značka ještě hůře. Až 52,06% vozů BMW, vyrobených po roce 2010, je poškozeno či havarováno. 

Společnost carVertical shromažďuje informace o vozidlech z databází využitím VIN kódů a následně generuje zprávy o historii automobilů. Veškerá výše uvedená fakta jsou založena na datech a údajích carVertical.

 

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.