Česká policie je na arogantní Ukrajince krátká. Ti tak beztrestně parkují i na Kampě pod Karlovým mostem

Foto: Michal S.

Dopravní přestupky některých ukrajinských řidičů jsou mnohým českým občanům trnem v oku. Čeští policisté totiž autům s ukrajinskou značkou pokuty nedávají. Nemají jak zjistit jejich majitele a Ukrajinci to dobře vědí.


Čím dál tím častěji nám do redakce chodí od našich čtenářů fotografie, na kterých jsou zachyceny automobily s ukrajinskou poznávací značkou při nějakém dopravním přestupku. Většinou se jedná o nedovolené parkování, nebo průjezd jednosměrkou z druhé strany. Vozy s ukrajinskou značkou na uvedených fotografiích nejčastěji parkují na místech pro invalidy, na přechodech pro chodce, ve vjezdech do garáží, nebo například na Kampě, přímo pod Karlovým mostem.

Jezdí v autech za milióny, ale 80 korun na parkování je pro ně asi hodně. Žádná pokora k pravidlům země, která jim pomáhá a vítá je s otevřenou náručí
Michal S; Pracovník kavárny, Praha 1

Jednu z takových fotografií nám poslal i zaměstnanec kavárny v blízkosti pražské Kampy Michal S. Na fotografii je luxusní SUV s ukrajinskou poznávací značkou, zaparkované nejen v protisměru, ale i na zákazu. Vše navíc před služebnou Městské policie, která je v podstatě přímo naproti. „Je smutné, že nejčastěji tady parkují luxusní vozy v ceně několika miliónů korun s ukrajinskou poznávací značkou. Přitom hodina parkování je za 80 korun. Není to tedy o tom, že by na to neměli. Prostě ví, že česká policie je na ně krátká. Když je tedy nechytí přímo u auta“, říká Michal S., zaměstnanec jedné z kaváren v blízkosti.

Podle něj hřeší někteří ukrajinští řidiči na skutečnost, že vzhledem k tomu, že Ukrajina není v Evropské unii, není pro české policisty snadné dohledat majitele vozu. A i kdyby ho nakonec dohledali, posílat obsílky do válkou zmítané země, nemá pravděpodobně příliš velký smysl. „Chápu, jak složité to Ukrajinci mají. Rodiče dokonce u sebe doma ubytovali na dva měsíce paní z Kyjeva i s jejím synem. Ale možná právě proto, jak Češi Ukrajincům pomáhali, a stále ještě pomáhají, by ti, kterým se podařilo z Ukrajiny včas odjet, měli projevit určitou pokoru a chovat se v souladu s pravidly, která u nás platí“, říká zamyšleně Michal.

Máte pocit, že někteří řidiči vozidel s ukrajinskou poznávací značkou páchají více přestupků, než řidiči českých vozidel? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.