Myče oken střídají na pražských křižovatkách cirkusáci. Asi ne úplně střízliví

Foto: Petr V.

Byly časy, kdy „myči oken“ byli v Praze snad na každé velké křižovatce. Pak se po nich slehla zem, aby jejich místo nyní převzali žonglující cirkusáci na monokolech.


Pamatujete ty časy, kdy k vašemu autu přišel na křižovatce mladík s houbičkou, v lepším případě i s láhví vody, v tom horším ji měl jenom lehce navlhčenou, a začal vám mýt přední sklo? Většinou to skončilo pouze rozmazanou špínou na skle, i když tu a tam to myči skutečně stihli a přední sklo doopravdy smysluplně umyli. Pak ale z Prahy zmizeli, a zdálo se, že navždy.

Čekal jsem, kdy mi na kapotu spadne pravděpodobně ne zrovna střízlivý žonglér, nebo kdy mě zasypou barevné kužely
Petr V.; Praha

Přitom v různých evropských městech je můžeme vidět pořád. A nejen myče oken. V evropských metropolích lze vidět i kameloty s novinami, prodavače žvýkaček, voňavých stromečků, ubrousků, nebo třeba párků v rohlíku. Málokdy bývají nějak agresivní, svůj sortiment řidičům nijak nevnucují. To v Praze se údajně v minulosti stávaly zajímavé věci. Byly údajně případy, kdy myč okna ohnul například řidiči stěrač, protože mu za mytí nezaplatil, nebo mu alespoň pomazal sklo mýdlem a nesetřel ho.

To se naštěstí dnes už neděje, ale že je Praha v tomto směru poněkud nudná je nabíledni. Změnit se to rozhodl mladý pár na křižovatce průmyslové ulice s Poděbradskou. A to velmi originálně. Jakmile totiž měla auta, jedoucí z Průmyslové ulice směrem do Hloubětína, červenou, najel mladík na monokole na přechod pro chodce, přímo před stojící auta, a začal společně s naproti stojící dívkou žonglovat oranžovými kužely. Chodci měli v tu chvíli smůlu a řidiči prvních aut se modlili, aby mladík z kola nespadl na kapotu jejich vozu. Úplně střízlivě prý totiž nevypadal. "Chvilkami jsem mě lpocit, že to fakt nedá a z toho kola spadne. Modlil jsem se, aby už padla zelená a mohl jsem odjet", říká řidič Petr V., který měl tu smůlu, že stál na světlech jako první.

Otázkou zůstává, jak by se řešilo, kdyby nějaké auto poškodil a pak z křižovatky ujel. Na přechodu pro chodce totiž nemá na kole co dělat. Nejen, že mohl kolem poškodit stojící automobily, ale ještě v podstatě, společně tedy s dívkou, se kterou si házel, znemožnil průchod chodcům po přechodu, kteří v tu chvíli měli zelenou.

Jaký máte názor na podobná představení na křižovatkách? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.