Couvat prý umí každý chlap, ale přitom skoro všichni dělají chybu, kterou žena neudělá

Foto: Pixabay

Nejde jenom o couvání do těsného parkovacího slotu nebo couvání do domácí garáže. Jde i o zcela běžné couvání při vjíždění nebo vyjíždění z parkovacího místa u nákupního centra.


Přeplněná parkoviště před nákupními centry nemají o kritické okamžiky nouzi. Parkovacích míst je málo, aut hodně a tak mnozí řidiči krouží stále dokola a čekají, až se nějaké místo uvolní. Často ale při takovém kroužení ztratí koncentraci, nesoustředí se na okolní provoz a drobná nehoda se tak může přihodit raz, dva. Nejčastěji se tak děje při vjíždění do parkovacího místa, kam ale z druhé strany vjíždí další řidič, nebo naopak při couvání směrem do uličky, kde projíždějí další vozy.

A právě při tomto manévru zjistili francouzští dopravní experti, že více jsou nepozorní muži než ženy. Podle jejich zkoumání se více než 70 procent řidičů věnuje při couvání pouze situaci za vozidlem a jaksi zapomíná na předek. Při vyjíždění z těsného místa se tak často stane to, že při natočení volanem poškodí předek svého a bok vedle stojícího auta.

Nepříjemné zamlžování skel u auta trvale odstraní rada za pár korun
Dik, Sorry – to bylo první, čeho si všiml majitel traktoru, když k němu přicházel

Je zajímavé, že ženám se tento druh nehody přihodí málokdy. A zajímavý je i důvod, proč tomu tak je. Podle Francouzů to není proto, že by ženy více sledovaly co se děje s přední částí auta, ale proto, že v drtivé většině případů vyjíždějí z parkovacího místa kolmo. Nesnaží se manévrovat s vozem,  jestliže úplně z místa nevyjely. Ano, potřebují k tomu mnohem více místa za vozem, ale údajně takto vyjíždí z parkovacího slotu až 80 procent řidiček. Studie už ale neuvádí, jestli řidičky mají na svém kontě více dopravních nehod z důvodu vycouvání do uličky bez poskytnutí přednosti vozidlu, které uličkou právě projíždí.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.