Dik, Sorry – to bylo první, čeho si všiml majitel traktoru, když k němu přicházel

Foto: policie.cz

Tímto, na první pohled lítostivým nápisem, se na místě činu pachatel omluvil za to, že se vloupal do traktoru a odcizil dvě motorové pily. Omluvným gestem ale spáchal další trestný čin.


 Foto: policie.czVe středu dne 14. října letošního roku v odpoledních hodinách vyjížděli vlašimští policisté do obce Šternov. Důvodem bylo oznámení o vloupání do traktoru a také jeho poškození. Traktor majitel zaparkoval na volně přístupném pozemku před bytovou jednotkou. Z úterý na středu dosud neznámý pachatel vnikl do výše uvedeného zaparkovaného a uzamčeného traktoru, ze kterého odcizil dvě motorové pily. Pachatel nechal po sobě také vzkaz pro majitele v podobě nasprejovaného nápisu. Stálo tam: ,,Dik“ a ,,Sorry“ a připojil ještě propíchnuté srdce šípem. Toto své ,,lítostivé“ vyjádření umístil na skleněnou výplň levých dveří a okna traktoru. Svým jednáním způsobil škodu přesahující 40 tisíc korun. Pachatel je nyní podezřelý ze spáchání dvou trestných činů, a to z krádeže a poškození cizí věci. Dosud neznámý pachatel se tohoto protiprávního jednání dopustil za situace, v rámci které byl usnesením vlády na území České republiky vyhlášen nouzový stav z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu vysoce nakažlivého koronaviru SARS-CoV-2 způsobující nemoc COVID-19. Pokud bude pachatel dopaden a jeho vina bude uznána před soudem, hrozí mu za krádež spáchanou v době vyhlášeného nouzového stavu odnětí svobody na dvě léta až osm let. Trestní zákoník pamatuje na sprejerství  přímo ve druhém odstavci § 228 – Poškození cizí věci: 

,,(1) Kdo zničí, poškodí nebo učiní neupotřebitelnou cizí věc, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci. 

(2) Stejně bude potrestán, kdo poškodí cizí věc tím, že ji postříká, pomaluje či popíše barvou nebo jinou látkou.“ 

 

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.