Nepříjemné zamlžování skel u auta trvale odstraní rada za pár korun

Foto: Škoda Auto

Deštivé počasí, nevyčištěný filtr klimatizace nebo boty obalené sněhem, to všechno způsobí nepříjemné zamlžení skel v autě. Přitom existuje rada, která skoro nic nestojí a problém na dlouhou dobu vyřeší.


Ta rada se jmenuje mýdlo nebo gel na holení. Přijde vám to jako bláznivina, že? Ale skutečně to funguje. Každý to známe ze sprchování v koupelně nebo třeba při potápění v moři. Zrcadlo se zamlží, přes brýle není vidět, ale postačí zrcadlo nebo zmíněné brýle ošetřit mýdlem a je po problému. Pochopitelně ale musíme sklo proti zamlžení ošetřit ještě dříve než k němu dojde a to navíc v suchém prostředí a při teplotě alepoň na 10 st. Celsia. A jak tedy v autě postupovat?

Nejprve je potřeba v suchém a temperovaném prostoru (nejlépe v garáži nebo venku na sluníčku) umýt čistícím prostředkem vnitřní stranu čelního skla a důkladně ji vysušit. Jakmile je plocha skla dokonale vyčištěná a suchá, vezmeme kostku mýdla, kterou se snažíme sklo potírat. Mýdlo by mělo na skle zanechávat stopy, jakési čáry. Tyto stopy je pak potřeba rozetřít suchým bavlněným hadříkem do tenkého filmu po celém skle. Je to trochu jako cvičení ve fitcentru, ale výsledek bude stát za to. Po rozetření hadříkem do co nejtenčího filmu přibližně hodinu počkáme a přistoupíme k finálnímu kroku. Aby se totiž ve vrstvičce mýdla nelámalo světlo, musíme celé sklo ještě ošetřit hadříkem z mikrovlákna. To už by mělo jít relativně snadno, jenom opravdu dbejte na to, aby bylo sklo dokonale ošetřeno i v hůře přístupných rozích a okolo okrajů. Nedokonalé vyleštění skla by vám dělalo problémy hlavně v noci nebo za deště, kdy by se mohly vytvářet nepříjemné lomy světla od protijedoucích aut nebo pouličního osvětlení.

Vrzající stěrače může spravit jednoduchá rada za pár korun
Celoroční gumy se vyplatí, ale mohou se také pěkně prodražit
Připravte si padesátikorunu - blíží se povinnost nazout zimní pneumatiky
Kolik se dá ušetřit nákupem Dacie zjišťoval test modelu Duster, Dokker a Logan

Variantou k mýdlu je podle některých řidičů také holící gel. Jde mnohem snadněji rozleštit než tvrdé mýdlo, ale obsahuje více pěnivých složek a na skle vydrží kratší dobu. Za nás tedy vítězí staré dobré mýdlo v kostce za pár korun. Existují ale i jiné rady. Někdo doporučuje například tzv. "tekuté stěrače", což je funkční prostředek na ošetření vnější strany čelního skla a skutečně v děšti pomáhá udržet sklo čisté a průhledné. Jak ale tenhle vynález funguje proti zamlžení skel uvnitř vozu nemáme vyzkoušeno. Doporučujeme proto vyzkoušet to například na bočním skle a teprvé poté aplikvat na čelní sklo.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.