Doma v Německu by to neudělal, po české dálnici tak ale jel skoro 2 kilometry

Foto: Daniel Kadlec

Na českých silnicích a dálnicích to občas vypadá, že řidiči nemají vůbec žádný respekt k pravidlům a případného postihu za dopravní přestupek se nijak neobávají. Eldorádo z českých dálnic si bohužel dělají i zahraniční řidiči.


Je to takový evergreenový stereotyp nejen českých dálnic. Každý z řidičů již asi zažil situaci, kdy jsou před ním v obou dálničních pruzích dva kamióny a předjíždějí se několik stovek metrů. Nejsou bohužel výjimečné ani situace, kdy se takový manévr protáhne i na několik kilometrů. Abychom ale byli spravedliví – podobné chování není výsadou pouze řidičů kamiónů. Tu a tam si totiž podobné číslo „střihnou“ i někteří řidiči autobusu.

A světe div se, častými hříšníky bývají hlavně řidiči ze zemí, kde by si to pravděpodobně nedovolili. Třeba takové Rakousko a Německo patří mezi země, kde se nejen čeští, ale i domácí řidiči snaží silniční pravidla neporušovat. Ale jakmile se „způsobní“ němečtí, nebo rakouští řidiči dostanou na české dálnice, zapomenou občas na dobré mravy a udělají si z české dálnice pověstné „eldorádo“. Už i oni totiž vědí, že je jen malá pravděpodobnost nějakého postihu.

To pravděpodobně předpokládal i řidič autobusu s německou registrační značkou, který před několika dny předjížděl kamión na dálnici D 10 z Prahy do Mladé Boleslavi. Předjížděcí manévr zachytila kamera našeho kolegy ze sesterské redakce webu cestyavylety.cz. Z videozáznamu je patrné, že celý předjížděcí manévr zabral řidiči autobusu skoro dva kilometry. To by si v Německu určitě nedovolil. Na druhou stranu je nutné objektivně přiznat, že z videozáznamu se nám zdálo, že řidič kamiónu to autobusu nijak neusnadnil.

Podle sdělení kolegy i ze záznamu z kamery se zdálo, že kamión v průběhu předjížděcího manévru zrychlil z tachometrových 88 km/h na 94 km/h. Kdyby tomu tak skutečně bylo (údaj na tachometru ale není odrazem přesné rychlosti vozidla) jednalo by se o dopravní přestupek, za který by například ve zmíněném Německu mohl hříšník obdržet pokutu až 200 euro.

Ať tak, či tak, „ucpat“ dálnici na téměř dva kilometry dvěma vozidly, která se pohybují rychlostí cca 90 km/h, je rozhodně nezodpovědné a trest zasluhující chování. Bohužel, potkat na českých silnicích a dálnicích policii je opravdu velká náhoda. A na to bohužel hříšníci spoléhají.

Je podle vašeho názoru dohled policie na dopravu v České republice dostačující, nebo není? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.