Fernando Alonso se vrací po dvou letech do Formule 1. Zvolil nový tým Alpine

Foto: Renault

První monopost Alpine F1 Team bude svěřen Estebanu Oconovi a Fernandu Alonsovi. Fernando se vrací k Formuli 1 po dvouleté pauze a zamířil do stáje, v níž získal své dva tituly mistra světa v r. 2005 a 2006.


Alpine F1 Team oficiálně započal novou éru virtuálním zahájením první sezony svých dějin na Mistrovství světa FIA Formule 1. Letošní monopost, nazvaný A521, se pyšní perfektním úborem provedeným v barvách modrá, bílá a červená, které jsou synonymem dědictví závodní Alpine. Vůz bude vybaven hnacím agregátem Renault E-Tech 20B V6 1,6 l, projektovaným a vyvinutým ve Viry-Châtillon, kde francouzský výrobce motorů působí ve F1 nepřetržitě již pětačtyřicet let. A521 vychází z R.S.20, který soutěžil v sezoně 2020. V důsledku loňských změněných předpisů v průběhu pandemie byly hlavní strukturální díly A521 převzaty z loňska. Každý díl, který z tohoto rámce vybočoval, však byl vylepšen, zejména vzadu, což si vyžádala nová pravidla FIA v oblasti aerodynamiky. 

Luca De Meo, generální ředitel skupiny Renault: „Spatřit mocné a vzrušující jméno Alpine na voze Formule 1 je skutečnou radostí. Nové barvy, nové osobnosti, ambiciózní projekty: je to nový start založený na čtyřicetileté historii. Spojíme hodnoty autenticity, elegance a kuráže Alpine s našimi znalostmi a zkušenostmi v inženýrství a stavbě podvozku. Je úchvatné být konstruktérem ve Formuli 1. Budeme soutěžit s největšími jmény těchto spektakulárních závodů, pořádaných a sledovaných náruživými nadšenci. Nemohu se dočkat, až sezona začne.” 

První monopost Alpine F1 Team bude svěřen Estebanu Oconovi a Fernandu Alonsovi. Fernando se vrací k Formuli 1 po dvouleté pauze a zamířil do stáje, v níž získal své dva tituly mistra světa v r. 2005 a 2006. 

Na svém návratu jsem tvrdě pracoval a cílem je útočit od samého počátku
Fernando Alonso; pilot Alpine F1 Team

Esteban zahajuje svůj druhý rok v týmu a bude chtít zhodnotit svou úspěšnou sezonu 2020, kdy se poprvé ocitl na stupních vítězů Formule 1 při závodech Grand Prix Sakhir 2020. Tento čtyřiadvacetiletý Francouz zahajuje své čtvrté kompletní tažení v této disciplíně od svých začátků v srpnu 2016. Tým nyní řídí nová trojice ředitelů, kterou tvoří generální ředitel Alpine Laurent Rossi, výkonný ředitel Marcin Budkowski a Racing Director Davide Brivio. Na svých místech zůstávají Pat Fry a Rémi Taffin jako technický ředitel podvozků a technický ředitel motorů. 

Člen Alpine Academy Guanyu Zhou zůstává zkušebním pilotem týmu a současně závodí v mistrovství FIA Formule 2 s UNI-Virtuosi. První vůz F1 od Alpine F1 Team vyjede poprvé zítra s Estebanem Oconem při prvním propagačním natáčení v Silverstone, dva týdny před oficiálními předsezonními zkouškami na mezinárodním okruhu v Bahrajnu. 

Laurent Rossi: „Jsme hrdí, že dnes můžeme představit úplně první vůz Formule 1 Alpine F1 Team pro sezonu 2021. Jde o významnou etapu, kterou představuje značka na špici inovací skupiny Renault. Alpine nachází přirozeně své místo v rámci požadavků, prestiže a výkonnosti F1 a my netrpělivě vyhlížíme začátky A521 s našimi piloty – dvojnásobným mistrem světa Formule 1 Fernandem Alonzem a Estebanem Oconem. Náš letošní cíl je jasný: pokračovat ve vzestupu zahájeném loni a bojovat o místa na stupních vítězů. Naší dlouhodobou vizí je umístění Alpine na nejvyšším stupni vítězů F1. Soutěž je součástí naší DNA a nastala vhodná chvíle, aby se barvy Alpine ocitly na vrcholu automobilového sportu, jímž je Formule 1.” 

Esteban Ocon: „Nemohu se dočkat, až zahájím sezonu s vozem A521 v Bahrajnu. Zima byla dlouhá a současně činorodá s mnoha přípravami. Celý tým i já jsme na nadcházející rok připraveni. Zbožňuji nové barvy Alpine a jsem velmi hrdý, že jakožto Francouz mohu vztyčit na voze francouzskou vlajku. Cítím se připraven lépe než loni a myslím, že je to zcela přirozené, neboť zahajuji tuto sezonu po celém zakončeném tažení v r. 2020. Hodlám odstartovat na stejné úrovni jako na konci minulého roku a nevidím žádný důvod, který by mi v tom bránil. Fantastická bude práce s Fernandem, pilotem, jehož obdivuji a jehož osobnost mě již dlouho inspiruje. Těším se na spolupráci s ním a budu ho podporovat, aby tým dosáhl svých cílů.” 

Fernando Alonso: „Jsem velmi šťastný, že se vracím do Formule 1 a že budu spoluvytvářet příští kapitolu Alpine F1 team v této disciplíně. Na svém návratu jsem tvrdě pracoval a cílem je útočit od samého počátku. Usednout poprvé za volant bude povzbuzujícím okamžikem a já doufám, že obě naše místa si budou moci tento okamžik vychutnat. Máme skvělý tým a spolu s Estebanem musíme navázat na loňské úsilí a dosáhnout výsledků. Víme, že sezona bude zjevně velice konkurenční, ale jsme připraveni výzvu přijmout. Vůz vypadá skvěle a já mám krásné vzpomínky na své dny strávené ve Formuli 1 v modré barvě.” 

Guanyu Zhou: „Jsem nadšen, že jsem znovu zkušebním pilotem týmu v době, kdy zahajuji svůj třetí rok v Alpine Academy. Je to moje druhá sezona v této roli poté, co jsem byl vývojovým pilotem stáje v r. 2019. Naskýtá se mi tak příležitost podílet se na pokrocích týmu a jedná se o velice cennou zkušenost na dráze, jíž se blížím k F1. Tento post mi umožní pomáhat týmu všude, kde to bude možné, ať na okruzích nebo na trenažéru v Enstone. Tým ve mně vložil důvěru a já mu hodlám poděkovat tím, že se budu po celý rok podílet na vývoji vozu.”

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.