Holky to dokázaly! Duckar tým triumfuje na rallye Dakar jako první 2CV v historii

Duckar na Dakaru
Foto: Citroen

Skromný závodní tým dokázal dojet do cíle Rallye Dakar jako první v historii s legendárním vozem Citroën 2CV. S neotřelým pop artovým designem přitahovala Kachna pozornost od samotného startu soutěže.


Tým složený z odhodlaných závodnic, Barbory Holické a Lucie Engové, a mechanika Tomáše Nerudy ukázal světu, že s necelými čtyřiceti koňmi, dvoukolkou s předním náhonem a úzkými pneumatikami lze zvládnout téměř nemožné. S odvahou a vytrvalostí čelily holky  výzvám všech etap Rallye Dakar, překonávaly obrovsky náročný a proměnlivý terén a s úspěchem dojely do cíle této slavné soutěže jako vůbec první posádka s vozem 2CV.

Klíčová role Tomáše Nerudy 

Za neocenitelný přínos a oddanou práci v zákulisí týmu je nutné vyzdvihnout hlavního mechanika Tomáše Nerudu. Jeho odbornost a preciznost hrály klíčovou roli při překonávání technických výzev, čímž vytvořil základ pro úspěšné absolvování Rallye Dakar. Citroën, který stál u zrodu projektu, vyjadřuje upřímné gratulace celému týmu k dosažení tohoto výjimečného milníku. Citroën se pyšní tím, že mohl být součástí tohoto dobrodružství a podpořit tým a jeho nadšení a odhodlání.

Dřina a slzy

 „Musely jsme stále vysvětlovat, že to není čtyřkolka, je to dvoukolka a s originálním motorem. Zdolaly jsme všechny výzvy, které nám Dakar připravil, i přes pochybnosti mnohých. Musely jsme hodně dopředu číst terén a plánovat, jakou stopu zvolíme. A i v hlubokých dunách, řečištích nebo kamenných polích jsme si vždy našly cesty, aby to naše autíčko zvládlo. Je to nádherný pocit, když víme, že jsme to dokázaly přes všechnu dřinu a i slzy, které za tím stály,“ vypráví Bára Holická při návratu do České republiky.

Zápis do kronik

Citroën je přesvědčen, že se tento úspěch zapíše do kronik automobilového sportu jako nezapomenutelný okamžik, kdy legendární Citroën 2CV projel vůbec poprvé v historii tohoto automobilu (po čtrnácti neúspěšných pokusech) cílovou rampou Rallye Dakar. Navíc s historicky první českou, ryze dámskou posádkou Holická-Engová, která startovala v této nejtěžší automobilové dálkové soutěže světa.

Co Báru vedlo k nápadu vyrazit s Kachnou na Dakar si můžete poslechnout v podcastu 30 Minut Lajfu. Její povídání rozhodně stojí za poslech, viž přehrávač výše.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.