BMW se elektromobilů nebojí. V roce 2024 jich chce prodat až 500 tisíc


Rok 2023 byl pro německou automobilku BMW poměrně úspěšný, neboť jej zakončila rekordními prodeji a dosáhla cíle v kategorii elektromobilů. Automobilka je nyní odhodlána posunout výrobu EV na vyšší úroveň, jak zdůraznil finanční ředitel BMW Walter Mertl.


  • BMW Group dodala v roce 2023 celosvětově 2 555 341 vozidel, což představuje nárůst o 6,5 % oproti roku 2022 a dosažení nového historického maxima. Zajímavé je, že automobilka dodala 376 183 plně elektrických vozů, což představuje 15 % všech prodejů v roce 2023, což je o 74,4 % více než v předchozím roce. Největší nárůst prodejů zaznamenal americký trh, který se oproti roku 2022 zvýšil o 9,4 % a dosáhl 396 000 kusů.

Investice do elektromobilů rostou

V srpnu 2023 Mertl podle agentury Bloomberg uvedl, že značka "investuje do globálního nástupu e-mobility více, než původně plánovala“.

Jedním z rozhodujících faktorů úspěchu BMW je široká modelová řada značky. Nejprodávanějším modelem zůstává již druhým rokem plně elektrické BMW i4 M50, následované BMW i5 M60 xDrive Sedan a BMW i7 M70 xDrive. 

Celkově se dařilo BMW i v kategorii luxusních vozů. V tomto ohledu se totiž podařilo překonat největší konkurenty v celkových prodejích, včetně značek Mercedes-Benz a Tesla.

Elektrická budoucnost

Co bude následovat? Další investice do elektrifikace a digitalizace. Na začátku roku 2024 oznámila společnost BMW investici ve výši 650 milionů eur do transformace továrny v Mnichově. BMW chce, aby do roku 2026 tvořily elektromobily třetinu všech jeho prodejů, chce pokračovat v diverzifikaci svého produktového portfolia a zavádět další inovace.

Mert dále uvedl, že BMW úspěšně odpovědělo na vysokou poptávku po elektromobilech a budoucí růst bude pocházet především z vozů BEV. Nyní BMW pracuje na dosažení nového cíle v roce 2024. Půl milionu prodaných elektromobilů do konce roku 2024.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.