Italové se považují za nadprůměrné řidiče, celá Evropa si ale myslí opak

Foto: favcars.com

Italové i Francouzi si myslí, že řídí nejlépe v Evropě, Rusové předpisy moc neřeší a rychlostní limity jim nic neříkají, Britové pak nejčastěji řídí pod vlivem stresu


Dřívější průzkum bezpečnosti silničního provozu realizovaný společností Goodyear Dunlop zjistil, že ve způsobu jízdy Evropanů existují značné rozdíly. Průzkum mimo jiné analyzoval i to, co si řidiči myslí o stylu své jízdy, a jak řídí ve skutečnosti. Pokud jde o sebehodnocení řidičských schopnosti jednotlivých národností, nejčastěji se označením „lepší než průměr“ hodnotili Italové. Avšak v průzkumu bezpečnosti silničního provozu označili ostatní evropští motoristé za nejnebezpečnější řidiče v Evropě právě Italy. Němečtí řidiči sebe sami za volantem nejčastěji popisují jako „uvolněné“ (22 % oproti evropskému průměru 12 %), což může být také důvodem toho, že právě řidiči tohoto národa za jízdy nejčastěji jedí či pijí. V loňském průzkum byli němečtí řidiči zvoleni za nejbezpečnější evropské motoristy. Francouzi hodnotí svůj styl jízdy jako „opatrný“ (51 % oproti průměru 31 %). Pravdivost tohoto tvrzení francouzští motoristé dokládají i tím, že před dlouhou cestou vždy zkontrolují tlak v pneumatikách (90 %). Překvapujícím zjištěním pak na druhou stranu je, že Francouzi se jako řidiči označují za „lepší průměr“, i když o 15% více francouzských motoristů než je evropský průměr, se přiznalo, že občas na ostatní řidiče křičí. 

V zimě lze uspořit i dva litry paliva na 100km. Stojí to jen deset minut práce.
Vybírali jsme ojetá auta za jednu průměrnou českou výplatu
Pískání brzd lze snadno a levně odstranit, někdy ale může jít i o náročnější opravu
Leštění zažloutlých světel zubní pastou je nesmysl. Šmirgl ale funguje skvěle

Respondenti z řad Britů ve většině případů tvrdí, že jejich styl jízdy je „bezpečný“. To je podpořeno i dalším zjištěním, kdy opět nejčastěji Britové konstatovali, že při přibližování se ke křižovatce na oranžovou raději zpomalí, než by křižovatkou rychle projeli. Na druhou stranu se však nejvíce britských řidičů přiznává k řízení pod vlivem stresu. Dr. Lisa Dorn, ředitelka výzkumu řízení na Cranfieldské univerzitě ve Velké Británii označuje za velké nebezpečí dlouhé hodiny strávené za volantem: „V průzkumu společnosti Goodyear Dunlop mnozí řidiči přiznávají, že při cestách na dovolenou mnohdy nedbají únavy a i přes značné oslabení pokračují v jízdě dál. Průzkum reflektuje různé mezikulturní rozdíly odrážející se v míře nehodovosti. Pokud se cítíte vystresovaní, pak jste pravděpodobně méně tolerantní k chybám ostatních řidičů, ale vždy pamatujte na to, že silnice je společným prostorem“.

Ze všech Evropanů na nejvzdálenější cesty vyjíždějí pravděpodobně Rusové. Více než polovina z nich bude řídit dál než 2 000 km. Vzhledem k velkým vzdálenostem, které musí překonat, zřejmě nebudou brát v potaz doporučení týkající se pravidelných přestávek každé dvě hodiny. V průzkumu se více než čtvrtina Rusů přiznala, že bude řídit v kuse 5-6 hodin. Výsledky průzkumu také ukazují, že právě Rusové jako druzí v Evropě nejčastěji překračují povolenou rychlost. Průzkum bezpečnosti silničního provozu, provedený v rámci kampaně Goodyear Dunlop „Vyjeďte připraveni, dojeďte bezpečně“, oslovil 5.600 motoristů v patnácti zemích po celé Evropě.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.