Kradený, nebo nepojízdný? Renault Megane bez SPZ skončil v lese u dálnice D10

Foto: Tomáš S.

Česká policie při objasňování krádeží aut moc úspěšná není. Nedávno se na sjezdu z dálnice D10 objevil odložený Renault Megane. Bez RZ a s rozbitým zadním okénkem. Je to další odcizené vozidlo, které nemohou policisté najít?


Foto: Tomáš S.Renault Megane je sice bez RZ, ale podle vinět na předním skle je zřejmé, že auto pravděpodobně kdysi jezdilo v Lipsku, tedy v bývalé NDR. Je tedy možné, že jde o kradený vůz, který z nějakého důvodu skončil právě u dálnice z Prahy na Mladou Boleslav. Na druhou stranu, auto má plastové rámečky na RZ s názvem autoservisu ve Varnsdorfu a na palubní desce účet z benzínové pumpy. V době uveřejnění článku bylo vozidlo na místě již několik dní, je tedy s podivem, že si ho ještě policie nevšimla. Na tomto sjezdu se policejní vozidla totiž často otáčí, když hlídkují na dálnici.

Je tady už od pátku. Nejdřív jsem myslel, že má nějakou poruchu, ale asi je ukradený. Kdyby měl poruchu, proč by měl rozbité okénko a byl bez značek?
Tomáš S.; Předměřice nad Jizerou

Foto: Tomáš S.Takto staré vozy se podle odborníků na problematiku ojetých vozidel většinou nekradou na objednávku, nebo pro další prodej. Kradou se spíše kvůli rozebrání na náhradní díly. Různé nepoctivé autodílny potom takové díly použijí při opravách vozidel svých zákazníků. V praxi je totiž prakticky nemožné zjistit, kde se vzaly nové dveře, sedadla, nebo například čelní sklo. Je možné, že to je i případ tohoto vozidla. Proč ale skončilo na okraji silnice u lesíka, to je záhadou.

Samozřejmě, že se dá, například podle kódů na skle, nebo na některých částech v motoru zjistit, že jsou z jiného vozu. Ale to laik většinou nemá šanci poznat
Martin Foltýn; CarTrax.cz - fyzické kontroly ojetých vozidel

Podle policejních statistik bylo za prvních sedm měsíců tohoto roku odcizeno na území České republiky 285 automobilů v celkové hodnotě přibližně 71 miliónů korun. Průměrná cena odcizeného vozidla tedy byla přibližně 250 tisíc korun. Dá se z toho snadno odvodit, že zloději mají zájem spíše o starší vozy, které mohou končit právě v různých pokoutných autodílnách rozebrané na náhradní díly. Objasněno však bylo pouze 57 případů, tedy pouhých 20 procent. Je zajímavé, že polovina vozidel byla odcizena v Praze, kde je ale procento objasněnosti pouhých 9,9%. Jinými slovy, z deseti odcizených aut je objasněn pouze jeden případ. To není pro policii zrovna dobré vysvědčení.

Kdybyste snad auto na fotografii poznali, můžete kontaktovat policii, nebo přímo majitele vozu. Možná tím pomůžete ke zlepšení průměru objasněnosti krádeží motorových vozidel v České republice.

Ukradli vám někdy auto? Našla ho policie, nebo vypátrala pachatele? Napište nám do diskuze.

Kradený, nebo nepojízdný? Renault Megane bez SPZ skončil v lese u dálnice D10

Tomáš S.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.