Mobilní výuka ukrajinštiny: „Putin xujilo“

Foto: Jan Smékal

Umíte ukrajinsky? Ne? Ukrajinci, kteří žijí v ČR a nevrátili se zpátky do vlasti, aby tam bojovali proti ruské invazi, vás základní fráze naučí třeba nápisy na svých autech


Je to jedno z nejvíce vulgárních slov jak v ruštině, tak v ukrajinštině. A vlastně i v češtině patří tahle nadávka mezi velké vulgarity. Přesto, nebo právě proto, se začíná objevovat na autech, která patří ukrajinským občanům nebo společnostem. Podle jednoho z řidičů takto polepených aut není však vzkaz určen pro české publikum, ale pro to ukrajinské. Fotografie se totiž šíří prostřednictvím sociálních sítí a mohly by tak snad alespoň trochu povzbudit statečné občany Ukrajiny, kteří bojují proti ruské invazi.

Ačkoliv někteří Ukrajinci dostali povolávací rozkaz a vrací se zpátky do vlasti, jiní zůstávají a připravují tady zázemí pro své rodiny, které se snaží dostat z Ukrajiny do Česka. Aby majitelé dali alespoň nějak najevo svůj postoj, polepují auta, nebo ze svých oken vyvěšují vlajky. Někteří majitelé aut dokonce doplnili modrožluté polepy hanlivými nápisy na adresu ruského prezidenta. Odezva na sociálních sítích je údajně vysoká. Ukrajinci potřebují vědět, že jejich krajané, žijící mimo území Ukrajiny, jsou s nimi.

V roce 2019 žilo podle informací Ministerstva vnitra v České republice přibližně 135 tisíc Ukrajinců. Nejvíce jich bylo v Praze a v Mladé Boleslavi, tedy v místech s nejnižší nezaměstnaností. V současné době se podle neoficiálních údajů nachází na území České republiky již téměř 400 tisíc Ukrajinců a je pravděpodobné, že jejich počet ještě dále poroste.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.