Na Ferrari se stály fronty, české skvosty se krčily na louce. Stály ale za to

Foto: Jiří Soukup

Hlavní téma letošních Legend byla sice Italská vášeň a tedy přehlídka vozů Alfa Romeo, Fiat, Maserati, Ferrari, nebo Lamborghini. Na své si ale přišli i obdivovatelé domácí značky Škoda.


Letošní výstava Legendy se nesla ve znamení slunné Itálie a automobilových skvostů, které tahle země kdy vyprodukovala. K vidění tak byly vozy Alfa Romeo od modelu 75 až po moderní SUV Stelvio, oči znalců padaly také na Lancie nebo Fiaty. A kdo si vystál cca hodinovou frontu, mohl v hale obdivovat modely supersportů od Ferrari nebo Lamborghini. Jenže ty opravdové skvosty, alespoň tedy pro někoho, stály poměrně skromně na trávníku pod stromy.

Mě děda vozil v Tudoru a docela jsem se za to styděl. Co bych za to dneska dal, kdyby si ho tenkrát nechal. Jenže ho s babičkou prodali a koupili si „moderního“ Trabanta
Jiří K.; Návštěvník výstavy Legendy

Značka Škoda je v našich luzích a hájích přeci jen tak trochu „lovebrandem“ a navíc, drtivá většina dnešních padesátníků pamatuje silnice právě plné škodovek. Máme ke škodovkám prostě asi takový vztah jako Francouzi k Renaultu nebo Citroenu, nebo Američané k Fordu. Rádi vzpomínáme, jak nás děda, nebo táta, vozili ve staré tisícovce, nebo „hundrtce“, ti šťastnější se pak mohli vozit třeba v Tudoru, nebo ve Felicii. A právě tahle auta byla na Legendách také k vidění.

Vystavena byla například krásná Škoda 110 R v lesklém zeleném hávu, červená Škoda 1000 MB v kombinaci s bílou střechou a bílými bočnicemi pneumatik, nebo třeba nádherně žlutá Škoda Felicia. Bylo toho k vidění samozřejmě mnohem více, jako například Škoda Popular 1100 OHV, nebo Škoda Rapid OHV, ale právě Felicia nebo „tisícovka“ je dnešním padesátníkům srdci asi nejblíže. To ostatně potvrdil i zájem návštěvníků, neboť u aut stále někdo byl.

Byla to krásná doba, kdy se takové vozy vyráběly. Dnešní vozy jsou pochopitelně mnohem bezpečnější, výkonnější, nabité moderními technologiemi, atd…, ale podle našeho názoru drtivá většina dnešních automobilů postrádá „ducha“. Prostě nemají to kouzlo a jen těžko si představit, že za padesát let budou dnešní vozy na podobné výstavě a lidé zaplatí za to, aby si je mohli prohlédnout. I když, kdo ví… Tlak na elektromobilitu a vytlačování spalovacích motorů ze silnic možná brzy udělá i z takové Scaly nebo Kamiqa auto, na které budeme ještě dlouho a rádi vzpomínat.

Byli jste na výstavě Legendy? Co se vám nejvíce líbilo? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.