Na podzimní výlety skoro zadarmo, stačí vybrat si to správné auto

Foto: Markéta Pilná

Náklady na spotřebu pohonných hmot pálí v současnosti nejednu rodinu. Často jsou tak ohroženy i dříve běžné víkendové rodinné výlety. Když ale máte auto se spotřebou pod 5 litrů, není potřeba si s tím dělat těžkou hlavu.


Spotřeba automobilů je jedno z důležitých kritérií, podle kterých si vůz vybíráme. Obzvláště v dnešní době se každý litr počítá. U čerpacích stanic neklesá cena PHM pod 40 korun, přičemž cena nafty je paradoxně až o 5 korun vyšší, než cena benzínu. Výhody naftových motorů tak aktuálně berou za své, což se projevuje také u prodejců ojetých automobilů.

Foto: Markéta PilnáDříve tolik podceňované tříválcové motory jsou tak aktuálně v podstatě tou nejžádanější motorizací u menších modelů téměř všech automobilek. Jeden takový model si asi před rokem vyhlédla i naše grafička Markéta, která se zamilovala do modelu Peugeot 2008, který jsme kdysi měli v redakci k testování. Koupila si ho v programu Autosphere, kde jsou v nabídce stovky zánovních prověřených vozů, s nízkým nájezdem a navíc s dvouletou zárukou. Jde tak v podstatě o téměř nové vozy, ovšem za ceny i o stovky tisíc nižší. Záleží pochopitelně na značce a modelu. Pro Markétu bylo velmi důležité, že vůz má záruku a že prodejce nabízí v ceně i asistenční službu. Chtěla mít prostě jistotu, že má za zády partnera, který ji v případě problémů nenechá na holičkách.

Přednosti modelu Peugeot 2008 přibližuje i Zdeněk Fořt, ředitel společnosti EF Mobility, která provozuje platformu Autosphere.cz: „Peugeot 2008 jako ojetý vůz je skvělá volba. Vzhledem k tomu, že už je mnoho let nejprodávanějším modelem značky Peugeot v ČR, je na trhu ojetých vozů z čeho vybírat. V našem programu Autosphere máme u 2008 nepřebernou nabídku motorů, výbav i barev. Klient ale nešlápne vedle ani v případě, zvolí-li si alternativu k 2008 v podobě modelů Opel Mokka či Citroën C3 Aircross. I ty máme v nabídce a samozřejmě rovněž s plnohodnotnou roční zárukou.“

Co se týče Peugeotu 2008, tak v redakci jsme měli k vyzkoušení všechny motorizace. Měli jsme verze s manuální i s automatickou převodovkou. I kvůli pořizovací ceně si však Markéta vybrala verzi 1,2 PureTech, tedy verzi s benzínovým tříválcem, výkonem 130 koní a manuální šestistupňovou převodovkou. Roční vůz ve výbavě GT Pack, s nájezdem cca 30 tisíc kilometrů přišel na 550 tisíc korun, což je vzhledem k výbavě vozu, jeho stáří a najetému počtu kilometrů velmi dobrá cena.

Foto: Markéta PilnáPodle nás jde navíc o kombinaci, která se k tomuhle autu hodí asi nejvíce. Nabídne dostatek dynamiky i slušnou spotřebu. Právě ta Markétu uchvátila, tedy kromě designu auta, asi nejvíce. „Ve městě jezdím pod 6 litrů, ale jakmile jedeme s dcerou o víkendu na nějaký výlet, lze se dostat i pod 5 litrů“, říká Markéta a popisuje svoji konkrétní zkušenost: „Minulý víkend jsme vyrazily s dcerou na hrad Bezděz a byla to naprostá paráda. Krásné počasí, z hradu perfektní výhled do okolní krajiny, a našly jsme už i nějaké houby. Ale hlavně jsem dosáhla svého rekordu. Auto mělo za celou cestu spotřebu jen 4,6 litrů. To je fantazie. Ještě, že mi kluci z redakce auto doporučili“, směje se Markéta.

„Kluci z redakce“ ale Markétu trochu mírní. Podle nich pochopitelně záleží na mnoha faktorech. Asi tím nejdůležitějším je způsob jízdy, ale své hraje také technický stav auta, počasí a aktuální dopravní situace.

Máte nějaký tip na víkendový výlet? Napište nám do diskuze.

Na podzimní výlety skoro zadarmo, stačí vybrat si to správné auto

Markéta Pilná

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.