Pojistný podvod? Čeští vandalové jsou někdy rychlejší než mechanici od Schumachera

Foto: Jiří Soukup

Nechat stát auto jen tak u silnice se nemusí vůbec vyplatit. Odstavený Renault Megane u sjezdu z dálnice D10 se během pár dnů proměnil v totální vrak. Možná to tak ale jeho majitel chtěl.


Před nedávnem jsme na našem webu psali článek o Renaultu Megane, který, pravděpodobně odcizen, skončil odstaven u sjezdu z mladoboleslavské dálnice D10. Auto bylo bez značek, ale kromě rozbitého zadního okna nejevilo žádné známky toho, že by bylo nepojízdné. Ostatně, nějak se na místo dostat muselo. V článku jsme se přikláněli k variantě, že jde o odcizené auto, ale v úvahu připadala také porucha vozu, nebo nedostatek paliva. Specialista na pojištění motorových vozidel však přišel s teorií, že také může jít o pojistný podvod.

Nechcete platit ekologickou likvidaci vraku, koupit to nikdo nechce, tak třeba zkusíte obelstít pojišťovnu
Marek S.; pojišťovací makléř

Podle pojišťovacího makléře, který si nepřál zveřejnit své pravé jméno, se však také může jednat o pojistný podvod. Jeho podstata údajně spočívá ve spekulaci na to, že když někde odstavíte auto bez RZ, dříve či později ho rozeberou vandalové. Jestliže je auto proti vandalismu pojištěno, lze potom teoreticky požadovat po pojišťovně plnění. A to může být mnohem výhodnější, než prodej rozbitého auta na součástky. V Česku se údajně již několik takových případů objevilo. Do karet nepoctivcům hraje fakt, že auto bez RZ působí skutečně jako magnet a většinou je opravdu během několika málo dní „oholené“ až na skelet. „Ve firmě říkáme, že ti, co auto rozebírají, jsou rychlí jak Schumacherovi mechanici. Mají akumulátorové šroubováky, rozbrušovačky, levné hevery i pákové kleště. Auto jsou schopni rozebrat během několika málo hodin“, říká Marek.

Jaký byl skutečný důvod odstavení Renaultu Megane z titulní fotografie u silnice blízko sjezdu z dálnice D10, netušíme. Pravdou ale zůstává, že v tuto chvíli už z něj asi není moc co ukrást, takže je možné, že vrak bude hyzdit okraj silnice ještě hodně dlouhou dobu. Přitom podle VIN by majitel vozu měl být policii známý během několika okamžiků. Ale to by asi musel někdo chtít záležitost řešit.

Co myslíte, jedná se o pojistný podvod? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.